OTOMOTİV SEKTÖRÜ, TÜRK TRAKTÖR’LE “FİLİZLERİN MUCİZELERİ”NE TANIK OLUYOR

Kategori : Projeler
Oluşturma Tarihi : 17 Haziran 2022 Cuma

Hizmet verdiği otomotiv, tarım ve iş makineleri (inşaat) sektörlerinde ülke ekonomisine katkı sağlayan Türk Traktör, iş ürettiği tüm alanlarda çalışan kadın nüfusunu arttırmak, istihdam sağlamak, farkındalık oluşturmak ve cinsiyet eşitliğini desteklemek amacıyla “Filizlerin Mucizeleri” isimli bir sosyal sorumluluk projesi geliştirdi.

Filizlerin Mucizeleri, modern tarımın başrol oyuncusu olan traktör üretiminde kadınların da var olmasını sağlamak, kadın istihdamını arttırmak ve ustalaşmalarını sağlamak, kadın çalışanlara yönelik gelişimleri desteklemek ve onların girişimciliğini arttırmak üzerine planlandı. Aynı zamanda kadın çiftçiler ile yapılacak ortak çalışmalarla tarımda kadınların makine kullanımının arttırılması ve bu vasıtayla çıkan mahsulü tüketici ile buluşturup farkındalık oluşturmayı da hedefleyen, odağında “kadın” olan bir proje. Türk Traktör’ün, yer aldığı tüm sektörlerde kadın gücünü görmek ve modern dünyanın güçlü kadınlarını yetiştirip destek vermek amacı ile başlattığı Filizlerin Mucizeleri projesi, adını, firmanın faaliyet gösterdiği sektörlerdeki kadınların yani filizlerin, mucizeler yaratabileceği inancından aldı.

OTOMOTİV SEKTÖRÜ, TÜRK TRAKTÖR’LE “FİLİZLERİN MUCİZELERİ”NE TANIK OLUYOR

Türk Traktör, Filizlerin Mucizeleri sosyal sorumluluk projesinde, kadın çiftçileri ile ailelerini, ülke tarım ve ekonomisine katkı sağlamaya davet ediyor. Kadın çiftçiler ile ailelerine Türkiye ve kendileri için yepyeni bir ürünü yetiştirmelerine destek oluyor, girişimcilik ve yeni ürün yetiştirme konusunda eğitimler veriyor. Yurtdışından ithal edilen bir ürün olan karabuğdayın, sertifikalı Türk tohumu ile ülkemizde üretimini başlatıyor ve aynı zamanda ülke genelinde yetiştiriciliği içinde akademik çalışmalar yapıyor.

Proje kapsamında yetiştirilecek karabuğday ile hem tarımsal ekonomiye hem de ihraç edilebilir özelliği ile ülke ekonomisine katkı sağlamayı hedefleyen Türk Traktör’ün bir diğer amacı, cinsiyet eşitliği konusunda tüm çalışanlarında farkındalığını artırmak. Firma ayrıca, kadın çalışanların yetkinliğini ve farkındalığını geliştirmek, yöneticilik ve müdürlük pozisyonlarında kadın çalışan sayısının artmasını sağlamak ve kadın dostu şirket uygulaması ile kadın istihdamını daha da artırarak farkındalık yaratmak istiyor.

TÜRK TRAKTÖR Ekibi

Filizlerin Mucizeleri, meslek lisesinde okuyan kız öğrencileri otomotiv sektörüne yönlendirmeyi de hedef edinmiş. Türk Traktör proje kapsamında, bu öğrencilere sağlanacak iş imkanı, burs ve eğitim fırsatları ile otomotiv sektöründeki kadın istihdamını da artırmayı hedefliyor. Farklı hedef kitleler ile gerçekleştirilen “Filizlerin Mucizeleri” projesi sayesinde filizlerin büyümesi, toprak üstüne; ışığa yönelmesi ve gelişip sürekli güçlenmesi desteklenmiş oluyor.

Proje, kamu kurumları, Ankara Üniversitesi Kalkınma Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (AKÇAM) ve Karabuğday Yetiştiricileri ve Sağlıklı Yaşam Derneği (KARSADER), ADES Danışmanlık ve New HollandSakarya bayisi Yılmaz Traktör’ün destekleriyle hayata geçiyor.

Türk Traktör Hakkında:

Kurumsal yapılanması, Koç Holding ve dünyanın en büyük traktör ve zirai ekipman üreticilerinden CNH Industrial ortaklığından oluşan Türk Traktör, endüstriyel hayatına 1954 yılında başladı. Yıllar içinde yükselen bir grafiğe sahip olan firma, bugün, başta Amerika kıtası olmak üzere, şimdiye dek 130’dan fazla ülkeye ihracat yapan, Türkiye’nin önemli kuruluşlarından biridir.

TÜRK TRAKTÖR

New Holland, Case IH ve Steyr marka traktörleri aynı anda üretebilme özelliğine sahip bulunan Türk Traktör, New Holland TDD ile Case IH JX seri traktörlerin ve farklı özel serilerinin dünyadaki tek tasarım merkezi; Utility Light seri traktörlerin dünyadaki ana üretim merkezi ve 66 serisi transmisyonlar için dünyadaki tek mühendislik ve üretim merkezi konumundadır.

Ankara Fabrikası, açık ve kapalı kısımları dahil olmak üzere toplam 257.325 metrekarelik bir alana konumlandırılan Türk Traktör’ün Erenler Fabrikasının ise, 222.110 metrekare açık alanı ve 68.613 metrekare kapalı alanı bulunmaktadır. İki fabrikanın üretim kapasitesi yılda 50.000 traktördür. Güçlü bir üretim teknolojisi bulunan Türk Traktör’ün Ankara’da, kendi üretim çatısı altında dişli ve ışıl işlem tesisleri, motor üretim tesisleri, kalite kontrol laboratuarları, motor ve gövde test cihazları, bilgisayar destekli tasarım ve üretim altyapısı bulunmaktadır.

Türk Traktör Erenler Fabrikası ise, sahip olduğu son teknoloji ile donatılmış boyahane, montaj hatları ve kalite kontrol laboratuarları ile Türkiye’yi çağdaş teknoloji ve yüksek ürün kalitesi ile tanıştırmaktadır. Erenler Fabrikası, düşük enerji ve su tüketiminin yanı sıra güneş ışığından maksimum düzeyde yararlanarak “yeşil bina” konseptiyle doğa dostu üretimi desteklemektedir.


5,0/(1)
17 Haziran 2022 Cuma
Yorum (0)


Yorum Yazınİçerik hakkında ki düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.


Kategori'ye Ait Diğer Haberler