ICF TÜRKİYE’DEN YENİ BİR PROJE: “ÜRETEN ELLER”

Kategori : STK
Oluşturma Tarihi : 09 Ekim 2022 Pazar

ICF Türkiye, girişimci kadınlara yönelik yeni bir sosyal sorumluluk projesi hayata geçiriyor. Bu kez, dünyanın 105 ülkesinde, ülkemizde ise 15 şehirde örgütlü JCI-Junior Chamber International (Genç Liderler ve Girişimciler Derneği) ile iş birliğine gidiyor.

Bu yılın Aralık ayında tamamlanması planlanan ve farklı kesimlerden girişimci kadınların destekleneceği projede, ICF Türkiye üyesi profesyonel koçlar, JCI üyesi 40’dan fazla girişimci kadına 3’er seans gönüllü bireysel koçluk hizmeti verecek. Üreten Eller projesiyle, girişimci kadınların yaratıcılıklarını artırmalarına ve kararlarını daha cesaretle vermelerine destek olunarak üretim ve istihdamda daha etkin hale getirilmeleri hedefleniyor.

Her projede alanının etkili STK’larıyla işbirliğine giden ICF Türkiye, bu kez de “Üreten Eller” isimli projede, kadınların üretim ve istihdam süreçlerine katılımlarının desteklenmesi amacıyla dünyanın 105 ülkesinde ve ülkemizde 15 şehirde örgütlü JCI-Junior Chamber International ile iş birliğine gidiyor. ICF Türkiye tarafından yapılan açıklamada, Üreten Eller projesinde, JCI üyesi kadın girişimciler ve girişimci adaylarına, ICF Türkiye üyesi profesyonel koçlar tarafından tamamen gönüllük esasına dayalı ücretsiz profesyonel koçluk desteği verileceği belirtildi.


5,0/(2)
09 Ekim 2022 Pazar
Yorum (0)


Yorum Yazınİçerik hakkında ki düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.


Kategori'ye Ait Diğer Haberler