CONTINENTAL, SEKTÖRDE KADINLARIN GÜCÜNE GÜÇ KATIYOR

Kategori : Teknoloji
Oluşturma Tarihi : 15 Şubat 2022 Salı

Premium lastik üreticisi ve teknoloji şirketi Continental, kadınların lastik sektöründeki etkinliğini artırmak ve kariyerlerinde ilerlemelerini sağlamak için tasarladığı önemli projeleri hayata geçiriyor.

Kadınların lastik sektöründe kariyer gelişimini desteklemek için çeşitli proje ve programlar hayata geçiren Continental, bu uygulamalarıyla lastik sektöründe önemli bir yerde. Sektörde kariyer yapmak isteyen kadınlara güç veren, toplam kadın istihdamını yüze 30’a çıkaran marka, 2025 yılına kadar üst ve orta seviye yönetim kademesinde kadınların oranını dünya genelinde yüzde 25’e çıkarmayı hedefliyor.

Sürdürülebilirlik Continental’in odağında

CONTINENTAL, SEKTÖRDE KADINLARIN GÜCÜNE GÜÇ KATIYOR

Continental’in kurucu ortağı ve Premium sponsorlarından olduğu Extreme E yarış serisinde kullanılan CrossContact Extreme E lastiğini geliştiren ekibin de lideri olan Continental Ürün Yönetimi Müdürü Catarina I. Matos Silva, erkek egemen gibi görünen lastik sektörünün meraklı ve zorluklara meydan okumayı seven kadınlar için fırsatlarla dolu olduğuna dikkat çekiyor. İşine tutkuyla bağlı, uluslararası bir ekiple çalışmaktan mutlu olduğunu belirten Silva, Continental’in sürdürülebilirlik anlayışını şöyle özetliyor: “Ekibim ve ben ürün geliştirmeden sorumluyuz. Continental‘in sürdürülebilirlikle ilgili çok net ve iddialı hedeflerine ulaşmak için gerekli olan yol haritasını çıkarıyoruz. Sürdürülebilirlik içi boş bir kelime ya da gelip geçici bir kavram değil, Continental açısından son derece önemli bir konu. AR-GE ve Malzeme Geliştirme Departmanları ile birlikte yeni yaklaşımları ve olasılıkları tanımlayarak geri dönüşüm çözümlerimizi sürekli olarak iyileştirmeye çalışıyoruz.”

‘Aile arabası için babaların lastik aldığı günler geride kaldı’

CONTINENTAL, SEKTÖRDE KADINLARIN GÜCÜNE GÜÇ KATIYOR

Sektöründeki kariyerine 15 yıl önce Continental’de başladığını söyleyen Silva, Continental‘de gerçekten ayrıcalıklı olduğunu düşündüğünü dile getirdi. Silva, “Continental’de çeşitliliğin ve çok yönlülüğün her zaman gelişmemize yardımcı olacağına inanıyoruz. Günümüzde müşteri portföyü çeşitlendi, artık aile arabası için sadece babaların lastik satın aldığı günler geride kaldı. Bu sektör meraklı ve zorluklara meydan okumayı seven kadınlar için aslında bulunmaz bir sektör” diyerek görüşlerini paylaştı.

‘Extreme E yarışlarında pilotların yarısı kadın’

20 yıl önce zorlu Dakar Rallisi‘ni kazanan ilk ve tek kadın yarış pilotu Jutta Kleinschmidt ise 2021 yılında Continental Extreme E yarış serisine katıldı. Extreme E yarış serisinde pilotların yarısının kadın olmasından büyük mutluluk duyduğunu söyleyen Kleinschmidt sözlerine, “Motor sporları birçok şampiyonun olduğu bir alandır ve bu alanda şimdiden harika şeyler başarmış birçok kadın var. Şimdi, Extreme E gibi yarış serileri sayesinde daha da çok odaklanıyorlar ve özellikle genç kadınların kariyerlerini geliştirmelerine yardımcı olacak dünya çapında bir tanınırlığa sahipler. Son on yıldır elektrikli arabalara ilgi duyuyorum çünkü endüstrinin çevre dostu teknolojilere yönelmesinin çok önemli olduğunu düşünüyorum. Extreme E yarışlarına dâhil olmak istememin ana nedenlerinden biri de buydu” şeklinde devam etti.

Başarının ancak iyi bir ekiple mümkün olduğunu söyleyen Kleinschmidt, “Örneğin lastikleri ele alalım. Sizi yere bağlayan tek yüzey onlar. Harika bir arabanız olabilir ama doğru lastiklere sahip değilseniz hiçbir şey elde edemezsiniz” diyor.


0/(0)
15 Şubat 2022 Salı
Yorum (0)


Yorum Yazınİçerik hakkında ki düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.


Kategori'ye Ait Diğer Haberler