KADINLAR #KARİYEREDEVAM HAREKETİNDE BULUŞUYOR

Kategori : Teknoloji
Oluşturma Tarihi : 22 Mart 2022 Salı

Kariyer.net, YenidenBiz Derneği iş birliğinde #Kariyeredevam hareketini başlattı. Bu farkındalık hareketi çerçevesinde, çalışma hayatına ara veren kadınlar kendilerini durduran sebepleri sosyal medyada #kariyeredevam etiketiyle paylaşmaya davet ediliyor. Projede, Kariyer.net çeşitli sebeplerle iş hayatına ara vermiş ve geri dönmek isteyen kadınları iş bulma süreçlerinde desteklerken, YenidenBiz Derneği de işe dönüş programlarıyla kadınların kendilerini geliştirmelerine yardımcı olacak.

Türkiye’nin önemli online istihdam platformlarından Kariyer.net, YenidenBiz Derneği işbirliğinde, çeşitli nedenlerden istihdama katılmayan kadınların tekrar iş hayatına dönmesine destek olmak amacıyla ‘Kariyere Devam’ hareketini başlattı. YenidenBiz Derneği iş birliğinde dijital mecralarda başlayan hareket kapsamında Kariyer.net, işe dönmek isteyen kadınların CV’lerini uygun işverenlerle buluşturarak kadın adayların işe giriş şansını artıracak. İş hayatına dönüş konusunda nereden başlayacağından emin olmayan kadın adaylar için de YenidenBiz Derneği’nin eğitim, mentorluk, danışmanlık gibi işe dönüş programlarıyla kendilerini geliştirme imkânı sunulacak.

Fatih Uysal: “Sosyal roller kalksın, kadınlar artık durmasın!”

KADINLAR #KARİYEREDEVAM HAREKETİNDE BULUŞUYOR

Kariyer.net Genel Müdürü Fatih Uysal, işe dönmek isteyen tüm kadınları #kariyeredevam hareketine katılmaya davet etti. 1999 yılından bu yana istihdam piyasasında işverenlerle iş arayanları buluşturan bir platform olduklarını ve kadınları kariyer yolculuklarının her aşamasında desteklemeye devam ettiklerini belirten Uysal, geçen yıl 8 Mart Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle mülakatlarda  kadın adaylara yöneltilen iş dışı sorular için başlattıkları “Bitsin bu sorular!” hareketini bu sene bir adım öteye taşıyıp işe ara veren kadınların iş hayatına geri dönüşüne destek olmak istediklerini ifade etti. Türkiye’de pek çok kadının, farklı nedenlerle, özellikle de kendilerine biçilen sosyal roller nedeniyle, işe ara vermek zorunda kaldığını kaydeden Uysal, Kariyer.net olarak ‘bitsin bu ara’ sloganı eşliğinde, işe dönmek isteyen tüm kadınları YenidenBiz Derneği paydaşlığında #kariyeredevam hareketine katılmaya davet ettiklerini dile getirdi.

Harekete katılanlar, kadınları durduran sebepleri ister kendi mesajını yazarak ister hazır mesajlardan birini kullanarak sosyal medya hesaplarından #kariyeredevametiketiyle paylaşarak, kampanyanın geniş kitlelere ulaşmasına destek veriyor.

İş hayatına ara vermek kadar işe geri dönmek de her kadının hakkı

KADINLAR #KARİYEREDEVAM HAREKETİNDE BULUŞUYOR

İş hayatına ara vermiş, üniversite mezunu, donanımlı kadınları iş gücüne yeniden kazandırmak için çalışmalar yürüten YenidenBiz Derneği’nin Yönetim Kurulu Başkanı Özlem Yeşildere, iş hayatına ara vermenin bir hak olduğu kadar, yeniden işe başlamanın da her kadının hakkı olduğunu ve desteklenmesi gerektiğini savunduklarını dile getirdi. Türkiye’de kadın istihdamının artmasını ve kadınların ekonomik büyümeye katkısını önemsediklerinin altını çizen Yeşildere, iş hayatına çeşitli sebeplerden ara vermiş ve geri dönmek isteyen kadınların buluşma adresi olarak,  nitelikli iş kadınlarını yeniden iş gücüne kazandırmak üzere, değişen dünya düzeniyle uyumlu yeni çalışma modellerinde iş fırsatları yaratmaya çalıştıklarını ifade etti.İşe dönüş yolculuklarında kadınlara eğitimler ve mentorluk destekleri verdikleri bilgisini de paylaşan Yeşildere, bu doğrultuda Kariyer.net işbirliği ile başlattıkları #kariyeredevam hareketinin işe dönmek isteyen kadınlar için önemli bir fırsat olduğunu söyledi.


0/(0)
22 Mart 2022 Salı
Yorum (0)


Yorum Yazınİçerik hakkında ki düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.


Kategori'ye Ait Diğer Haberler