BORUSAN LİMANI’NDAN KIZ ÖĞRENCİLERE DESTEK

Oluşturma Tarihi : 03 Ekim 2022 Pazartesi


Borusan Limanı, lojistik sektöründe kadın istihdamını artırmak amacıyla Gemlik Atatepe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile bir protokol imzaladı.

Gemlik bölgesinde faaliyet gösteren ve bölgesindeki saha operasyonlarında en yüksek oranda kadın istihdam eden Borusan Limanı, Borusan Holding'in öncülüğünde yürütülen "Borusan Eşittir" farkındalık hareketine sağladığı katkılarla Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerinden toplumsal cinsiyet eşitliği odaklı çalışmalarına devam ediyor. Borusan’ın sürdürülebilirlik başlıkları olan iklim, insan ve inovasyon odak alanlarından insan başlığı altında sürdürülen toplumsal cinsiyet eşitliği merkezli çalışmalarla iş hayatındaki tüm karar alma ve uygulama süreçlerinde cinsiyet eşitliğini gözetme, eşitsizlik durumlarını ortadan kaldırmaya yönelik kapsayıcı politikalar benimseme ve bu yönde adım atma konusunda taahhütte bulunuluyor.

Gemlik Bölgesi'ndeki diğer limanlara kıyasla saha operasyonlarında en çok kadın çalışan oranına sahip liman konumunda yer alan Borusan Limanı, toplumsal cinsiyet eşitliğini her alanda sağlamayı kurumsal bir sorumluluk olarak görüyor ve bu amaçla yaptığı çalışmaları sürekli geliştiriyor. Bu bağlamda, kadın istihdamını artırmaya yönelik yeni bir farkındalık projesine daha imza attı.

Proje ile kadınların sektöre katılması ve istihdamının artırılması amacıyla Gemlik Atatepe MTAL ile bir protokol imzalandı. Protokol kapsamında on birinci sınıflara koçluk ve on ikinci sınıflara staj imkânı sağlayan Borusan Limanı ayrıca okulun lojistik laboratuvarına da malzeme ve materyal desteği sağlıyor.

Mezun olan kız öğrencileri de istihdam etmeyi planlayan Borusan Limanı, kadın saha çalışanı sayısının ortaöğretimden başlayarak limancılık sektörüne kadın yeteneklerinin kazandırılması yoluyla artırılmasını hedefliyor. Bölgesindeki saha operasyonlarında en çok kadın istihdamını sağlamayı hedefleyen Borusan Limanı, erkek egemen bir sektörde toplumsal cinsiyet eşitliğini sağlamak amacıyla projelerine devam etmeyi de amaçlıyor.0/(0)
03 Ekim 2022 Pazartesi
Yorum (0)


Yorum Yazınİçerik hakkında ki düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.


Kategori'ye Ait Diğer Haberler