DFDS, WİLAT TÜRKİYE İŞ BİRLİĞİ İLE GENÇ KIZ ÖĞRENCİLERE IŞIK TUTACAK

Oluşturma Tarihi : 24 Aralık 2021 Cuma

DFDS Akdeniz İş Birimi, Birleşik Krallık merkezli CILT’in (Chartered Institute of Logistics and Transport) kadın kanadı WiLAT (Women in Logistics and Transport) Türkiye iş birliği ile gençlere yol açacak bir projeyi hayata geçirdi. “Mentorluk Projesi” kapsamında orta ve üst düzey yöneticilerinden oluşan 10 mentor, üniversite öğrencilerine lojistik sektöründe rehberlik edecek.

Denizcilik ve lojistik alanlarında Avrupa’nın önde gelen firmalarından Danimarka menşeli DFDS’nin Türkiye’de faaliyet gösteren şirketi DFDS Akdeniz İş Birimi ve WiLAT Türkiye işbirliği ile Mentorluk Projesi’ni hayata geçirdi. Proje için mentorlardan eğitim alacak 5 menti statüsünde öğrenci altınbaş Üniversitesi’nden, 5 menti öğrenci de İstanbul Okan Üniversitesi’nden belirlendi. Seçilen öğrenciler Uluslararası Lojistik Yönetimi, Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık ve İşletme bölümlerinde eğitimlerini sürdürüyor.

DFDS, WİLAT TÜRKİYE İŞ BİRLİĞİ İLE GENÇ KIZ ÖĞRENCİLERE IŞIK TUTACAKToplantıda WiLAT Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Berna Akyıldız, DFDS Akdeniz İş Birimi Kurumsal İletişim ve Pazarlama Müdürü Özlem Dalga, DFDS Akdeniz İş Birimi Fransa Rota Direktörü Ayberk Eskin, İstanbul Okan Üniversitesi İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zeynep Alemdar, altınbaş Üniversitesi İşletme Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Zeynep Özsoy ve menti seçilen öğrenciler bir araya geldi.

DFDS Akdeniz İş Birimi olarak uluslararası alanda saygınlığı olan CILT’nin kadın kanadı WiLAT Türkiye iş birliği ile ‘Mentorluk Projesi’ni hayata geçirmekten büyük mutluluk duyduklarını belirten DFDS Akdeniz İş Birimi Kurumsal İletişim ve Pazarlama Müdürü Özlem Dalga, Türkiye’nin ve lojistik sektörünün de geleceği olan genç kız öğrencilerle deneyimlerini paylaşma fırsatı yaşatacak bu projenin, gençlere yol göstermek amacına ulaşacağına inandıklarını dile getirdi.

DFDS, WİLAT TÜRKİYE İŞ BİRLİĞİ İLE GENÇ KIZ ÖĞRENCİLERE IŞIK TUTACAKToplantıda, WiLAT Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Berna Akyıldız ise konuşmasına, “WiLAT Türkiye Kurucu Başkanı olarak kurumsal üyemiz olan DFDS Akdeniz İş birimi ile birlikte gerçekleştireceğimiz Mentorluk projemizi bugün sizlere duyurmaktan büyük mutluluk duyuyorum” diyerek başladı. Projeyi, lojistik ve taşımacılık sektöründe her katmanda kadın çalışan sayısının azlığından yola çıkarak başlattıklarını anlatan Akyıldız, mentorluk projelerinde ana hedeflerinin, sektöre nitelikli genç kadın lojistikçiler kazandırmak olduğunu dile getirdi. Akyıldız konuşmasına şu şekilde devam etti: “Wilat Türkiye’nin paydaşları olan Okan Üniversitesi ve altınbaş Üniversitesi’nden seçilen genç kızlarımıza okul eğitiminin yanı sıra deneyimli kişiler tarafından verilecek uygulamalı eğitimler onların kariyerlerine başlamalarında son derece değerli ve yol gösterici olacaktır. WiLAT Türkiye olarak diğer projelerin yanı sıra Mentorluk projelerine tüm kurumsal üyelerimiz ile devam etmeyi hedefliyoruz. Projemizin çok başarılı olacağına inanıyorum. Seçilen genç kızlarımızı tebrik ediyor ve bu projenin sektörümüz için hayırlı olmasını diliyorum.”

Türkiye’de Kadın ve Lojistik kelimelerinin ilk kez bir araya getiren ve sektördeki kadınları aynı çatı altında toplayan WiLAT Türkiye, faaliyetlerine 2021 itibariyle başladı.

Türkiye’de lojistik ve taşımacılık sektöründe cinsiyet eşitliği ve kadınların güçlendirilmesi konularında lider organizasyon olma vizyonu ile yola çıkan WiLAT Türkiye çalışmalarını büyük bir hız ve yepyeni projeler ile devam ettiriyor.


0/(0)
24 Aralık 2021 Cuma
Yorum (0)


Yorum Yazınİçerik hakkında ki düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.


Kategori'ye Ait Diğer Haberler