DHL TÜRKİYE KADINLARI, İŞ YERİNDE FIRSAT EŞİTLİĞİ İÇİN “#DURUŞUNUGÖSTER” DEDİ

Oluşturma Tarihi : 19 Nisan 2021 Pazartesi

Çalışma hayatında fırsat eşitliğinin gücüne inanan DHL Supply Chain Türkiye, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel bir iç iletişim kampanyasını harekete geçirdi. Bu kampanya ile kadın çalışanlarının bir kez daha yanında olduğunu gösteren DHL Supply Chain, tüm çalışanlarıyla birlikte iş hayatındaki kadınlara ilham vermek, destek olmak ve fark yaratmak için “#duruşunugöster” dedi. 

DHL TÜRKİYE KADINLARI, İŞ YERİNDE FIRSAT EŞİTLİĞİ İÇİN “#DURUŞUNUGÖSTER” DEDİ

Lojistik sektörünün erkek yoğun yapısına rağmen, %30 kadın çalışan oranına sahip olan global marka DHL Supply Chain Türkiye, kadın istihdamı ve iş yerinde fırsat eşitliği konusundaki kararlılığını sürdürdüğünü bir kez daha gözler önüne serdi. Bugün %30 kadın istihdamıyla lojistik sektöründe büyük bir açığı kapatan DHL Supply Chain Türkiye bünyesinde üst yönetimden, forklift operatörüne kadar her alanda kadın emeği göze çarpıyor.

DHL TÜRKİYE KADINLARI, İŞ YERİNDE FIRSAT EŞİTLİĞİ İÇİN “#DURUŞUNUGÖSTER” DEDİİş dünyasında çalışarak, kadının sesini duyuran tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlayan DHL Supply Chain Türkiye İnsan Kaynakları Direktör Berna Tuncel, DPDHL Grubu’nun pozitif ayrımcılıkla kadın çalışanlara çok geniş olanaklar tanıdığını dile getirdi.

DPDHL Grubu’nun, tüm dünyadaki iştirakleri tarafından yürütülen iş yerinde fırsat eşitliği ve kadın istihdamı konusunda her yıl daha da fazla projeyi hayata geçirdiklerini belirten Tuncel, firma genelinde, bugün %30 oranında olan kadın istihdamıyla lojistik sektöründe fark yarattıklarını vurguladı.

Kadın çalışanlarının üretime katkısını çok değerli bulduklarını ve desteklediklerini kaydeden Tuncel: “2021 yılında kurum içerisindeki kadın mesai arkadaşlarımızla hayata geçirdiğimiz #duruşunugöster projesi de, bu alanda hayata geçirdiğimiz çalışmaların bir yansıması. Kurumumuz içerisinde emeğiyle değer katan, ilham veren ve fırsat eşitliği sağlandığında her şeyi başarabileceğini kanıtlayan DHL Supply Chain Türkiye kadınlarıyla gurur duyuyoruz. Bu doğrultuda başta lojistik sektöründe olmak üzere, tüm çalışma alanlarında fırsat eşitliği için, elimizi kaldırıyor ve duruşumuzu gösteriyoruz.” şeklinde konuştu.


0/(0)
19 Nisan 2021 Pazartesi
Yorum (0)


Yorum Yazınİçerik hakkında ki düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.


Kategori'ye Ait Diğer Haberler