“İYİ İŞLER” 20 KADIN GİRİŞİMCİYİ MEZUN ETTİ

Kategori : Vakıf Dernek
Oluşturma Tarihi : 18 Nisan 2022 Pazartesi

Boyner Grup’un 2015’te başlattığı ve 2018 yılından bu yana da Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) ile ortaklaşa sürdürdüğü “İyi İşler Programı” 2022 mezunlarını verdi.

Tekstil, hazır giyim, ayakkabı, çanta ve aksesuar sektörlerinde faaliyet gösteren kadın girişimcilerin ve tedarikçilerin sürdürülebilir iş modelleri ile işletme kapasitelerini artırmalarını desteklemek amacıyla gerçekleştirilen “İyi İşler” programının beşinci dönemi tamamlandı. “İyi İşler: Gıda ve Elektronik Dışı Perakendede Kadın Girişimcileri Güçlendirme Programı” kapsamında, 20 kadın girişimci 9 hafta süren eğitimlerini tamamlayarak sertifikalarını almaya hak kazandı.

“İYİ İŞLER” 20 KADIN GİRİŞİMCİYİ MEZUN ETTİ

“Bu proje farklı alanlarda iyiliği besliyor”

Sertifika töreninde girişimcilerle bir araya gelen ve “İyi İşler” programının Boyner Grup’un toplumsal cinsiyet eşitliğine verdiği önemin bir yansıması olduğunu belirten Boyner Grup Yönetim Kurulu Üyesi Ümit Boyner, İyi İş’in, geçmişten beri iş yapma felsefelerini tanımladığını ve değerlerini temsil ettiğini dile getirdi. Çalışanları için insan onuruna yakışır ‘iyi iş ortamları’ sağlamaya, müşterilerine temiz ve sorumlu üretimle ‘iyi ürün’ sunmaya gayret ettiklerini de aktaran Boyner, kendi ekosistemleri başta olmak üzere ekonomik kalkınma için üretici firmalara ‘iyi örnek’ olarak, onların da çalışma standartlarını iyileştirmeyi amaçladıklarını ifade etti. İyi İşler projesinin tüm bunları bir araya getiren bir proje olduğunu vurgulayan Boyner, Gelişiminin peşine düşen, yarattığı etkiyi büyütmek isteyen kadın girişimcileri görmenin verdiği umuttan bahsetti. Boyner, bu yıl programdan mezun olan 20 kadın girişimciyi de tebrik ederek, başarılarının ne kadar değerli olduğunu bir kez daha hatırlatmak istediğini de sözlerine ekledi. İyi İşler’den mezun olan kadınların ürünlerini Morhipo’da yer alan İyi İşler Dükkan’da müşterileri ile buluşturma fırsatı bulduğunu hatırlatan Boyner, “‘İyi İşler Dükkan’ ile kadın girişimcilerin en önemli ihtiyacı olan pazara erişim konusunda onlara destek olurken iyi işler üreten kadın girişimciler de ‘iyi’ süreçlerle üretilen ‘iyi” ürünleri Morhipo müşterilerimize sunarak bize çok önemli bir katkı sağlıyorlar” dedi.

“İYİ İŞLER” 20 KADIN GİRİŞİMCİYİ MEZUN ETTİ

“Kadın girişimcilerin güçlendirilmesi için yapılması gereken, işte bu kadar basit aslında”

“İyi İşler programının 5 yaşında olduğunu hatırlatarak sözlerine başlayan KAGİDER Yönetim Kurulu Başkanı Emine Erdem projenin, sürdürülebilirlik özelliği ve yarattığı dönüşüm ile örnek bir proje olduğunu düşündüğünü dile getirdi. Bu yıl programa, 20 kadın girişimcinin katıldığı ve bu 5 senede, toplamda 92 kadın girişimcinin mezun olduğu bilgisini de aktaran Erdem, program ile kadın girişimcilere pazarlamadan liderliğe, iletişimden hukuka, finanstan dijitalleşmeye, işi büyütmekten yeni pazarlara açılmaya kadar pek çok konuda alanının uzmanı olan başarılı kadın girişimciler tarafından bilgi ve mentörlük desteği verdiklerini ifade etti. Programın katılımcısı kadın girişimcilerin ürünlerini Morhipo’daki İyi İşler Dükkan üzerinden tüketici ile buluşturduklarını da söyleyen Erdem, “Kadın girişimcilerin güçlendirilmesi için yapılması gereken işte bu kadar basit aslında. Programın yeni doğacak projelere ilham olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.


0/(0)
18 Nisan 2022 Pazartesi
Yorum (0)


Yorum Yazınİçerik hakkında ki düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.


Kategori'ye Ait Diğer Haberler