KEDV'İN “BÖLGESEL AĞLAR DESTEK PROGRAMI” BURSA KADIN KOOPERATİFLERİ İLE BULUŞTU

Kategori : Vakıf Dernek
Oluşturma Tarihi : 25 Nisan 2022 Pazartesi

Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı (KEDV) ve Simurg Kadın Kooperatifleri Birliği’nin yürüttüğü “Türkiye’deki Kadın Kooperatiflerinin Ağ Oluşturma Kapasitelerini Güçlendirme” “projesi kapsamındaki “Bölgesel Ağlar Destek Programı” ile Bursa Kadın Kooperatifleri bir araya geldi.

1986 yılından beri, kadınların ekonomik ve sosyal alanlarda güçlenmesi hedefiyle farkındalık oluşturan çalışmalar yürüten Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı (KEDV), özellikle dar gelirli kadınların yaşamlarını iyileştirme çabalarına destek olmak ve yerel kalkınmadaki liderliklerini güçlendirmek üzere çeşitli programlar yürütmeye devam ediyor.

Bu bağlamda da Bölgesel Ağlar Destek Programı ile Bursa’da kadın kooperatifleri arasında bilgi ve deneyim paylaşımını artırmak, iletişimi güçlendirmek, sosyal ve ekonomik girişim kapasitelerini geliştirmelerini ve ortak hedefleri için güç birliği yapmalarını sağlayacak bir platform oluşturmak için ilk adımlar atıldı. Düzenleyiciliğini KEDV’in üstlendiği Bursa Kadın Kooperatiflerinin organizasyonunu yürüttüğü toplantıya Bursa Ticaret İl Müdürü İsmail Aslanlar, Bursa Tarım ve Orman Müdürlüğü Kırsal Kalkınma Şube Müdürleri de katıldı. Toplantıda kamu destekleri ile ilgili bilgilendirmede bulunan yetkililer, kadın kooperatiflerinin her zaman yanlarında olacaklarının da altını çizen konuşmalar yaptılar. Ayrıca, Kadın Kooperatiflerinin Bursa için öneminin vurgulandığı toplantıda, dayanışma ve iş birliğine yönelik birçok fikir ve öneri paylaşıldı.

Kadınların kooperatifleşmelerini destekleyen, ortak iş kurmalarını sağlayan, ürünlerini iyileştirip satışlarının artmasına destek olan KEDV’in faaliyetleri bununla da kalmıyor. Çocuk bakım hizmetlerine erişimleri artırmak için “mahalle yuvaları” kurmaya, mahallelerinin kalkınmasında aktif rol oynamaları, dirençli mahalleler inşa etmeleri ve yaşamlarını etkileyen kararlarda söz sahibi olmaları için kadınlara destek olmaya devam ediyor. KEDV bu çalışmalarıyla her yıl Türkiye’nin her yanından on binlerce kadın ve çocuğa ulaşıyor.


0/(0)
25 Nisan 2022 Pazartesi
Yorum (0)


Yorum Yazınİçerik hakkında ki düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.


Kategori'ye Ait Diğer Haberler