KORUNCUK VAKFI ÖZEL KIZ ÖĞRENCİ YURTLARINA SON BAŞVURU 15 MAYIS

Kategori : Vakıf Dernek
Oluşturma Tarihi : 18 Nisan 2022 Pazartesi

2022-2023 eğitim ve öğretim yılı öğrenci alımına başlayan Koruncuk Vakfı Özel Öğrenci Yurtları’na başvuru tarihi 15 Mayıs 2022 olarak belirlendi.

Koruncuk Vakfı, eğitimde fırsat eşitliğine verdiği değer ve önemi sürdürüyor. Okumak isteyen ancak sosyo-ekonomik veya coğrafi nedenlerle eğitime erişimleri risk altında olan kız çocuklarına barınma, bakım ve kişisel gelişim olanakları sağlayan Vakıf, öğrenci sayısı kontenjanla sınırlı tutulan Koruncukköy Özel Kız Öğrenci Yurtları için başvuru alım tarihini 15 Mayıs 2022 olarak belirledi.

10-18 yaş arasındaki kız çocuklarının ara vermeden eğitimlerine devam edebilmeleri amacıyla İstanbul Bolluca ve İzmir Urla’daki Koruncukköylerde bakım ve barınma ihtiyaçlarını karşılayan Vakıf, onların sosyo-kültürel gelişimlerine de destek veriyor. Kabulde akademik başarı önkoşulu aramayan Vakıf, Koruncukköylerde 7 gün 24 saat kesintisiz yurt hizmeti veriyor.

Koruncukköylerde işleyiş

Koruncukköylerde desteklenen kız çocukları, kendi yaş gruplarıyla birlikte, içinde öğrenci odaları ve etüt sınıfları, bilgisayar odası, kütüphane ve yemekhane gibi ortak kullanım alanlarının yer aldığı bir yurt ortamında yaşıyorlar. Öğretmenlerin gözetiminde takip edilen yurtlarda, belletmenler, rehber öğretmeler ve danışmanlar 365 gün kesintisiz hizmet veriyor.  Koruncukköylerde ayrıca, çocukların ihtiyaçlarını karşılayan ve günlük hayatın işleyişinden sorumlu olan destek personel grubu görev yapıyor.

Çocuklar, eğitime erişimlerinin yanı sıra sahip oldukları potansiyellerini gerçekleştirebilmeleri amacıyla bireysel gelişim programları ile destekleniyor. Geliştirdiği önleyici, koruyucu ve iyileştirici hizmet modelleriyle, temel ihtiyaçları ve eğitime erişimleri risk altındaki kız çocuklarını, kendilerini ifade edebilen, haklarının bilincinde bireyler olarak toplum içinde yer almaları konusunda güçlendiren Vakıf, Koruncukköylerde yer alan tiyatro ve etkinlik salonları, atölye sınıfları, açık kapalı spor alanları ve farklı konulardaki sosyal kulüpler ile çocukların sanatsal, kültürel ve sportif faaliyetlere katılımlarını da sağlıyor.

Öğrenci sayısı kontenjanla sınırlı tutulan Koruncukköy Özel Kız Öğrenci Yurtları’na, 15Mayıs 2022 tarihine kadar başvuru kabul ediliyor.

Ayrıntılı bilgi ve başvuru için: https://koruncuk.org/page/koruncukkoyler


0/(0)
18 Nisan 2022 Pazartesi
Yorum (0)


Yorum Yazınİçerik hakkında ki düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.


Kategori'ye Ait Diğer Haberler