SESTRI COLLECTIONS VE BULDAN VAKFI, EĞİTİME DESTEK İÇİN GÜÇLERİNİ BİRLEŞTİRDİ

Kategori : Vakıf Dernek
Oluşturma Tarihi : 11 Nisan 2022 Pazartesi

Turistik gezi acentesi Sestri Collections, eğitim yoluyla kadınların ve kız çocuklarının güçlenmesini misyon edinen  Buldan Vakfı ile işbirliği yaptığı, 8 Mart 2021 ile 8 Mart 2022 tarihleri arasında, toplamda 3 bin 964 seyahate danışmanlık yaparak kız çocuklarının eğitimine destek oldu.

Sestri Collections, 2021 yılından bu yana eğitimde fırsat eşitsizliğine karşı, kız çocuklarının eğitimlerini tamamlamalarına yönelik çalışmalarda, Buldan Vakfı ile iş birliği yapıyor. Bu birliktelik kapsamında hareket eden Sestri Collections, yapılan seyahat danışmanlığı ile eğitime destek oluyor.

Kız çocuklarının eğitimlerini tamamlayarak hayata bilgi ve güvenle adım atmalarına yönelik yapılan eğitime destek projesi 8 Mart 2021’den bugüne devam ederek, gerek sonuçları gerek dokunduğu kız çocuklarının sayısı ile oldukça güçlü bir proje haline geldi. Projede seyahat danışmanlığı yapan Sestri Collections, her talepte belli bir oranda bütçe ayırarak bugün de kız çocuklarının eğitimine destek oluyor.

8 Mart 2021 ile 8 Mart 2022 tarihleri arasında, toplamda 3 bin 964 seyahate danışmanlık yaparak kız çocuklarının eğitimine destek olan Sestri Collections, eğitimin toplumu değiştirebileceği inancıyla 2015’te kurulan, 2016 tarihinden beri kadınların topluma kazandırılması ve kızların eğitimlerinin desteklenmesi gibi faaliyetlerde bulunan Buldan Vakfı ile yeni projelerde iş birliklerine de devam ediyor.


0/(0)
11 Nisan 2022 Pazartesi
Yorum (0)


Yorum Yazınİçerik hakkında ki düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.


Kategori'ye Ait Diğer Haberler