LAV, SATIŞTA KADIN İSTİHDAMINDA 5. SIRADA

Oluşturma Tarihi : 31 Mart 2022 Perşembe

Sofra camı alanında önemli ve öncü bir marka olan LAV, Satış Fonksiyonu’nda Cinsiyet Dengesi Araştırması sonuçlarına göre satışta kadın istihdamı en yüksek 5’inci şirket oldu.

Sales Network’ün Women in Sales Network sosyal proje kapsamında bu yıl 2’ncisini düzenlediği “Satış Fonksiyonu’nda Cinsiyet Dengesi Araştırması” sonuçları açıklandı. Araştırma, satış ve yönetim kademelerinde kadınlar için kariyer fırsatlarını göstermesi açısından büyük önem taşıyan ve hizmet, yapı gereçleri, FMCG ve perakende sektörlerindeki 56 şirketin katılımıyla gerçekleşti.

Araştırma sonuçlarına satışta kadın istihdamı oranıyla 5. sırada yer alan LAV’ın, satış kadrolarına bakıldığında yönetim kademesindeki çalışanların yüzde 50’si kadınlardan oluşurken, tüm satış çalışanları dahil edildiğinde ise bu oran 62,82’ye kadar yükseldiği görüldü.

LAV olarak sürdürülebilirlik stratejilerinin odağında “İyi Bir Dünya”, “İyi Ürünler” ve “İyi Bir Şirket” alanlarının olduğunu belirten LAV Genel Müdürü Tuğrul Baran, bu anlayış çerçevesinde cinsiyet eşitliğine büyük önem verdiklerini dile getirdi. Şirket bünyesinde birçok farklı pozisyonda kadın çalışanlara fırsat tanıdıklarından bahseden Baran, bu anlamda Satış Fonksiyonu’nda Cinsiyet Dengesi Araştırması’nda 5. sırada yer almanın kendileri için büyük bir gurur kaynağı olduğunu ifade etti.


0/(0)
31 Mart 2022 Perşembe
Yorum (0)


Yorum Yazınİçerik hakkında ki düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.


Kategori'ye Ait Diğer Haberler