WATSONS TÜRKİYE VE KEDV KADIN EL EMEĞİ İÇİN BULUŞTU

Kategori : Kimya
Oluşturma Tarihi : 19 Nisan 2021 Pazartesi

60 ilde 350’ye yakın mağaza sayısı ile Türkiye’nin önde gelen güzellik ve kişisel bakım ürünleri zincirlerinden biri olan Watsons Türkiye,  Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı (KEDV) ile gerçekleştirdiği iş birliğiyle kadınların üretime katılmalarına ve ekonomik olarak güçlenmelerine destek oluyor. 

Watsons, Türkiye’de 200’ün üzerindeki kadın kooperatifinde kadın el emeğiyle üretilen doğal içerikli yerel üretim ürünlerini seçili mağazalarında, Watsons.com.tr’de ve Watsons Uygulaması ile hiçbir kar elde etmeden müşteri ile buluşturuyor. Kadınların üretime daha fazla katılmalarını ve ekonomik olarak güçlenmelerini desteklen Watsons, bu farkındalık hareketiyle tüm müşterilerini de üreten kadınları desteklemeye davet ediyor.

Watson’ın mağaza ve internet kanalı üzeriden satışına yer verdiği ürünler; bıttım sabunu ve tahta baskılı sabunlar, file torba ve lavanta kesesi olarak sıralanabilir.

WATSONS TÜRKİYE VE KEDV KADIN EL EMEĞİ İÇİN BULUŞTUGüneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yetiştirilen bıttım bitkisinden elde edilen Bıttım Sabunu ve Tahta Baskılı Sabunlar, KEDV’in desteklediği Mardin İpekyolu Kadın Kooperatifi tarafından üretiliyor. Saçları beslemeye, güçlendirmeye ve saç derisini yatıştırmaya yardımcı olan, içerdiği E vitamini ile antioksidan etkisi gösteren bıttım sabunu tüm cilt tipleri için güvenle kullanılabiliyor. Tahta Baskılı Sabunlar ise Kahve&Tarçın ve Lavanta çeşitlendirilerek beğeniye sunuluyor.

File Torbalar, KEDV’in desteklediği Bergama Kadın Kooperatifi tarafından %100 pamuk ip ve ham bez kullanılarak üretiliyor.

Kadın üreticiler ve kadın kooperatifleri tarafından üretilen Lavanta Keseleri ise el boyaması tekniği ile oluşturulan ağaç motiflerinden oluşuyor.

Watsons yaklaşık 1 yıldır, Ekonomik Sürdürülebilirlikte Kadın Emeğini, 1986 yılından bu yana dar gelirli kadınların yaşam kalitelerini ve ekonomik durumlarını iyileştirmelerine destek olmak ve yerel kalkınmadaki liderliklerini güçlendirmek amacıyla çalışan KEDV ile yürüttüğü Sürdürülebilirlik Projesi kapsamında destekliyor.


0/(0)
19 Nisan 2021 Pazartesi
Yorum (0)


Yorum Yazınİçerik hakkında ki düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.


Kategori'ye Ait Diğer Haberler