KIZ KARDEŞİM PROJESİ “İŞTE KADINLAR” BELGESELİ İLE YOL ALMAYA DEVAM EDİYOR

Kategori : STK
Oluşturma Tarihi : 18 Ocak 2022 Salı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Coca-Cola Türkiye ortaklığıyla yürütülen Kız Kardeşim Projesi, “İşte Kadınlar” belgeseli olarak, eğitimde fırsat eşitliği konusunda anlamlı bir farkındalık adımı daha atarak yoluna devam ediyor.

Kadınların toplumsal ve ekonomik konumlarının güçlenmesi ve ekonomik kalkınmada aktif rol almaları için desteklenmesi amacıyla Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Coca-Cola Türkiye ortaklığıyla yürütülen Kız Kardeşim Projesi belgesele dönüştü. Belgesel kapsamında, MasterChef programı ile tanınırlılığı artan şef Somer Sivrioğlu, girişimci beş kadını kendi şehirlerinde ziyaret ederek hikâyelerini dinleyecek.

2015 yılından beri devam eden ve sayısız kadına ışık olan Kız Kardeşim Projesi bu belgesel ile kadınların kişisel finansal kaynaklarını doğru yönetme, girişimcilik farkındalığının artması gibi konularla birlikte bilgi teknolojileri hizmetlerini doğru kullanmalarına destek olacak bir eğitim imkanı sunmayı hedefliyor.

Üretici kadınlar için eğitim fırsatı

2021 yılında kırsal alanda yaşayan ve kendi imkânlarıyla üretim yapan kadınlara yönelik 10 ilde başlatılan eğitim seferberliği kapsamında yaklaşık bin kadın girişimciye ulaşılması hedeflenmişti. Yine 2021 yılında Kız Kardeşim projesi kapsamında Coca-Cola Türkiye’nin desteği, TOBB ve Habitat Derneği’nin iş birliği ile hayata geçirilen ve ikincisi gerçekleştirilen ‘Hibe programı’ ile üretici, gıda ile yeme-içme sektöründe faaliyet gösteren girişimci kadınların desteklenmesi amaçlanmıştı.

***Kız Kardeşim Projesi ‘İşte Kadınlar’ belgeseli, dijital platform Exxen’de yayınlanıyor.


0/(0)
18 Ocak 2022 Salı
Yorum (0)


Yorum Yazınİçerik hakkında ki düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.


Kategori'ye Ait Diğer Haberler