Hakkımızda

Sunum Dosyamızı Görüntülemek İçin Tıklayın!

Bir sosyal girişim hikayesi olarak kısa bir süre önce başlayan yolculuğumuzun, kadın dostu bir harekete dönüşmesi hiç de zor olmadı. Bir süredir markalar ve kadınlar arasında özel bir bağ olduğu üzerinde yoğunlaşıp bu konuda markaların duyarlılık hareketlerini mercek altına almaya karar verdik.

Belki bir elçi, belki bir vesile, belki de duyarlılık adına yapılan güzelliklerin bekçisi olacağımıza inanıyoruz. Arzulanan eşitlik için, kadına dair yapılan güzelliklerin sayısının artmasına bir oranda destek olmak, yaşamlara dokunmak üzere yola çıktık.

Ardından yüzlerce dost markanın, binlerce kadının, birbirinden güzel projelerin buluştuğu bir platform haline geldik. Yayına girdiğimiz 26 KASIM 2020’den sonra neler olacağını hep birlikte izlemeye var mısınız?

Manifesto

manifesto

Kadın Dostu Markalar; kadın ve erkek eşitliğine inanan, kadının üretim gücünün farkında olan, kadın girişimciliğine, kadın istihdamına, eğitime ve toplumsal fırsat eşitliğine katkıda bulunan ve ekonomide daha fazla kadının olmasını hedefleyen markaların sosyal sorumluluk projelerinin toplumla buluşma platformudur.

Bu buluşmada; tüketicisinden aldığı güç ile daha büyük projelere yüreklenen şirketler, kuruluşlar ve gerçekleştirdikleri farkındalık hareketleri ile güçlü yarınlar için kadınlar ve KADIN DOSTU MARKALAR bir araya geliyor.

Kadın dostu güncel proje ve farkındalık haberlerinin tek bir platformda toplandığı haber sitemizde, çok özel içerikler bulabileceğiniz dijital yayınlar ve özel bölümleri hayata geçiriyoruz.

KADINDOSTUMARKALAR.ORG ile ülkemizde ve dünyada gerçekleşen güncel gelişmeler, hayata geçen başarılı projeler, ilham veren başarı hikayelerini toplumun geniş kitleleriyle buluşmaya devam ediyor.

Etkinlik Takvimi

2020 yılı Temmuz ayında çalışmaları başlayan ve 26 Kasımda yayına giren KADIN DOSTU MARKALAR Dijital Platformu; “Sürdürülebilir bir toplum, sürdürülebilir bir kalkınma, toplumun kadınına verdiği hak ve özgürlüklerle ancak mümkün olacaktır” bu bilinçle hareket eden, her anlamda yaşanılabilir bir dünya ve eşit bir toplum için önemli çalışmalar ortaya koyan, bu yönde toplumda farkındalık yaratan, toplumun kadınını eğitimde, iş hayatında, aile ve sosyal hayatında destekleyen, kadına karşı şiddet ve fırsat eşitsizlikleri ile mücadele edip, toplumun yarısı kadınların hak ettiği özgürlük ve fırsatlar için mücadele veren markaların sektör bağımsız bir araya geldiği dijital bir platformdur.

event

Toplumsal cinsiyet eşitliği bilincine hizmet eden, kadınların iş hayatında da daha aktif katılımlarını destekleyen, kadın gücünü ve girişimlerini destekleyen, kadın istihdamı, fırsat eşitliği, ekonomi, siyaset, bilim, spor, sanat, edebiyat, çevre ve sürdürülebilirlik … gibi çeşitli konu ve alanlarda kadının toplumsal değerini ortaya koyan ve destekleyen projelerinin takipçisi olup, toplumun tüm kesimleriyle paylaşılması ve bu sayede toplumda önemli bir farkındalık oluşturması üzerine planlandı.

Kadın Dostu Markalar Farkındalık Ödülleri Töreni, 8 Mart 2021 Dünya Kadınlar Günü’ nde İş Sanat Kültür Merkezinde gerçekleşti.

Takipçilerinden ve markalardan tam not alan Kadın Dostu Markalar Farkındalık Ödülleri Ödül töreni her yıl 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ nde düzenlenecektir.