OGGUSTO'DAN IŞILDAYANLAR KONFERANSI

Kategori : Dijital Platform
Oluşturma Tarihi : 23 Mayıs 2022 Pazartesi

Kaliteli bir hayat tarzına ait keyifli içerikler paylaşan, markaları hedef kitleleriyle buluşturan önemli etkinlikler düzenleyen dijital platform OGGUSTO, toplumsal cinsiyet eşitliği konusuna da vurgu yapacak önemli bir konferans düzenliyor. Bugüne kadar yaptıkları, bakış açıları veya sadece varlıklarıyla ışıldayan yıldız kadınların hikayelerinin yer alacağı farkındalık yaratacak olan “Işıldayanlar Konferansı” 24 Mayıs’ta Zorlu PSM’de gerçekleşecek.

Hayatta daha fazlası için sürekli üreten, eylem ve söylemleri ile ilham veren güçlü kadınlar ve toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması yoluyla kadının toplumda, işte ve ekonomik hayatta güçlenmesine destek sağlayan önemli markalar, 24 Mayıs Salı günü 08.30-19.30 saatleri arasında Zorlu PSM’de gerçekleşecek olan “Işıldayanlar Konferansı”nda buluşuyor. Işıldayanlar Konferansı’nda bugüne kadar çalışmalarıyla başarı kazanmış ve diğer tüm kadınlara da ilham veren bir yıldız kadına ‘Yılın En Işıldayan Kadını’ödülü takdim edilecek.

Sahne Işıldayan Kadınların

Türkiye’nin güçlü kadınları arasında gösterilen, senarist ve oyuncu Gülse Birsel, Lancome’un dünya yüzlerinden biri olmayı başaran ilk Türk olan Hazal Kaya, dünyanın en iyi 10 öğretmeninden biri olan ve İngiltere’de ‘Yaşam Boyu Başarı’ ödülü alan ilk Türk kadını olan Nurten Akkuş, Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tulay, Nevruz Köyü Kadınları ve onlarla Anadolu Tekstil Ağı’nı oluşturmak için çalışan sanatçı ve tasarımcı Fırat Neziroğlu, Işıldayanlar Konferansı’nda sahnede olacak. Ayrıca KONDA Genel Müdürü Bekir Ağırdır, Açık Beyin Eğitim ve Danışmanlık şirketinin kurucusu Prof. Dr. Sinan Canan, SenDeGel Yönetim Kurulu Başkanı ve sivil toplum gönüllüsü İbrahim Betil de ışıldamak için cinsiyet ayrımı olmadan, takım arkadaşlığının ve desteğin önemine vurgu yapacak.

Konferans; Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG), Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER), Sosyal Ben Vakfı ve Teknolojide Kadın Derneği’nin (Wtech) stratejik ortaklığında gerçekleşiyor. She’s Mercedes platformu, Mastercard, Lancome, Damat, Shell, Denizbank, Jumbo, Arzum OKKA, Kale Tasarım ve Sanat Merkezi (KTSM), WeAretheWalkers ve Zorlu Energy Solutions (ZES) ise sınırları yıkan, yeniye imza atan ışıldayan projeleriyle konferanstaki yerini alıyor. Konferansa ayrıca Jules Verne, ÜNİTE Edelman ve 360 Media de çözüm ortağı olarak katkı sağlıyor. Konferansın karbon salımı CarbonHints Danışmanlık şirketi tarafından hesaplanacak ve karşılığında WWF-Türkiye Doğal Hayatı Koruma Derneği’ne bağışta bulunulacak.


0/(0)
23 Mayıs 2022 Pazartesi
Yorum (0)


Yorum Yazınİçerik hakkında ki düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.