İYİLİĞE BİR İLMEK

Kategori : Etkinlik Takvimi
Oluşturma Tarihi : 07 Mart 2023 Salı

Kadın Dostu Markalar Platformu olarak kadın gücünü desteklemek, kadın üreticiyi güçlendirmek üzere bir adım daha atıyoruz. Üstelik bu adım deprem bölgesindeki kadın ve çocuklara umut ve mutluluk taşıyacağımız anlamlı bir projeyle başlıyor. Türkiye’nin birçok ilinde yaşayan kadın üreticileri bir platformda toplayan Renkhane e- ticaret sitesi ile birlikte sürdüreceğimiz projenin birinci etabı 8 – 31 Mart tarihleri arasında kadın üreticilerin örgü bebeklerinin satışı ile başlayacak.

Kahramanmaraş merkezli, tüm ülkeyi derinden sarsan deprem felaketinin yaralarını sarmaya bir dirhem merhem olacağını umut ettiğimiz “İyiliğe Bir İlmek” projemizi 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde başlatıyoruz.

İyiliğe Bir İlmek (2) yeniiiProjenin ilk etabında Türkiye’nin birçok ilinden katılım sağlayan çok sayıda kadın, ördükleri “Amigurumi” figür oyuncaklarının satış gelirlerinin %25’ini depremzede kadınlarla paylaşıyor. Proje kapsamında sipariş edilen örgü bebekler depremzede kadınlara umut, yıkımın izlerini taşıyan çocuklara mutluluk oluyor. 8-31 Mart tarihleri arasında Türkiye’nin birçok ilinden üreten kadınların ördüğü ve depremzede çocukların yüzünü güldürecek örgü oyuncaklar www.renkhane.com üzerinden satışa sunulacaklar. Gelirlerden proje bütçesine aktarılan tutarın tamamı, bölgede üretimi başlayacak yeni örgü oyuncaklar için hammadde tedariğinde kullanılacak.

Projenin istihdam ve depremzede kadınlarımıza ekonomik bir değere dönüşecek tarafını proje içinde belli periyotlarda bölgeye taşıyacağımız özel gezici atölyeler oluşturacak. Bu atölyelerden ilki “Amigurimi Örgü Bebek Yapımı Atölyesi” olacak. Nisan ayının ilk haftasında planlanan atölye etkinliklerinin ardından depremzede kadınlar kurumsal kanallardan toplu halde alınacak örgü bebek – oyuncak siparişleri için örmeye başlayacaklar. Örgü bebekler için gerekli tüm malzemeler, proje kapsamında görev alan tüm kadınlara temin edilecektir.

Yanı sıra proje süresince farklı talep ve özelliklerde kurumsal hediyelikler için özel üretim atölyeleri de kurulacak olup, ilmek ilmek ördükleri bebeklerin satış gelirleri tümüyle kadınlara aktarılacaktır. Örgülerin yanı sıra sürdürülebilir gelir modelleri oluşturacakları, kendi ekonomilerini kazanmalarına katkı sağlayacak farklı iş fırsatları da proje kapsamında kadınlara umut olacaktır.

Bölgede gerçekleştireceğimiz bu kapsamlı projelerimiz için illerde depremden olumsuz etkilenen kadınlar arasından proje için dönemsel koordinatörler istihdam edilecektir.

Proje kapsamında bireysel ve kurumsal siparişler verilebilecektir. 8-31 Mart tarihleri arasında satılacak tüm bebekler 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na özel bir etkinlik çerçevesinde deprem bölgelerindeki çocuklara hediye edilecektir.

Toplu ve kurumsal alımlar için info@kadindostumarkalar.org adresimize talep bildirimi yapılabilmekte. Yüksek adetlerde talepler için proje ofisi ile direkt iletişime geçilmesi ve stok kontrolü şartı bulunmaktadır.


Bu anlamlı projeye katkı sunmak isteyen çok değerli markalarımız arasına katılıp iyilik hareketinin bir destekleyeni de siz olabilirsiniz. Daha çok kadına umut, daha çok çocuğa mutluluk götürebilmemiz için sponsorluk alternatiflerimizi de değerlendirebilirsiniz.


5,0/(4)
07 Mart 2023 Salı
Yorum (1)


Yorumlar

Desdekler muhteşem


22 Mayıs 2023 Pazartesi 23:20
Sevim Tan
Sevim Tan

Yorum Yazınİçerik hakkında ki düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.


Kategori'ye Ait Diğer Haberler