Liderlikte İddialı Kadın Girişimcilere Ey’den Fırsat!

Kategori : Haberler
Oluşturma Tarihi : 01 Temmuz 2024 Pazartesi

Girişimci kadınlara vizyon sunacak, cesaret verecek ve hedeflerini büyütecek ‘EY Girişimci Kadın Liderler Programı’na 2024 dönemi başvuruları başladı. ‘Girişimci Kadın Liderler Programı’na katılmak isteyen kadınlar, 15 Ağustos’a kadar EY Türkiye’nin web sitesinden başvuru yapabilecek.

İş gücüne ve üretime kadının katılımına fırsat sunan uluslararası danışmanlık, denetim ve vergi hizmetleri şirketi EY’nin (Ernst & Young) düzenlediği ‘Girişimci Kadın Liderler Programı’nın 2024 dönemi için heyecan başladı. Liderlik konusunda kendini geliştirmek isteyen aynı zamanda işlerini büyütme hedefi olan girişimci kadınlara yeni fırsatların kapısını aralayacak programa katılmak isteyenler, EY Türkiye web sitesi üzerinden 15 Ağustos 2024’e kadar başvuru yapabilecek.

Programda katılan kadın girişimciler, uluslararası pazarlara açılma, rekabet avantajı sağlama ve uzun vadeli değer yaratma gibi iş dünyası için önemli konularda eğitim alabilecek ve bu alanlarda rekabet şansını artırabilecek. EY Türkiye, önceki yıllarda ‘Girişimci Kadın Liderler Programı’na katılan 70 kadın girişimciye destek verirken, geçmişte olduğu gibi bu dönemde de EMEIA Bölgesi (Avrupa, Orta Doğu, Hindistan ve Afrika) genelinde düzenlenecek etkinlik katılımcılarına da eğitim, iş geliştirme, mentorluk ve networking alanlarında destekler sunulacak. Program ücretsiz olarak gerçekleştirilmesinin yanı sıra bağımsız jüri tarafından seçilecek kadın girişimciler, iş dünyasının başarılı liderlerinin bilgi ve deneyimlerinden de yararlanabilecek. Başarılı kadınlar, oluşturulacak hizmet ağına katılabilme, EY kaynaklarına erişebilme, şirketlerini sürdürülebilir bir şekilde büyütebilme ve uluslararası pazarlarda rekabet edebilme imkanına erişebilecek.

EY Türkiye Vergi Hizmetleri Şirket Ortağı, Girişimci Kadın Liderler Programı Lideri Müge Tan Belviso, kadın girişimcileri bu programa davet ediyor ve sözlerini şöyle sürdürüyor:

“Kadın Girişimcilere Yeni Bakış Açısı Sunacağız”

“Girişimci kadınlar dünyanın her yerinde çeşitli zorluklarla karşılaşabiliyor ve potansiyellerini ortaya çıkarmakta güçlük yaşayabiliyor. EY olarak; ‘Girişimci Kadın Liderler Programı’ ile değişim ve dönüşüm içinde yolunu bulmaya çalışan kadın girişimcilere stratejik konularda yeni bir bakış açısı sunarak, potansiyellerinin tamamını ortaya çıkarabilmeleri için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Kadın girişimcilerin iş dünyasında son derece kritik bir rol oynadıklarının bilinciyle özellikle Türkiye’de desteklenmelerinin ülkemiz için önemli bir sosyal ve ekonomik gelişim potansiyeli sağladığına inanıyoruz. Kadın girişimcileri cesaretlendirmeyi ve büyüme yolunda desteklemeyi hedeflediğimiz bu programla Türkiye’nin gelişimine sağladığımız katkıları da artırmayı hedefliyoruz.”

‘Girişimci Kadın Liderler Programı’na katılacak kadın girişimcilere birçok alanda olanak sağlanacak. Bunlardan bazıları şöyle:

  • Başarılı girişimcilerin ve iş liderlerinin dahil olduğu prestijli bir ağın parçası olma
  • İş stratejileri ve uygulamaları hakkındaki en güncel trendler, araştırmalar ve yönetimsel konular ile alakalı bilgi sahibi olma
  • Potansiyel ortakları, stratejik iş birliklerini, müşterileri ve tedarikçileri etkin bir biçimde tanımlayarak potansiyel sermaye kaynaklarına giden yolları keşfetmek için önemli becerileri geliştirme
  • Bire bir mentorluk desteğine erişimin pozitif yanlarını elde etme
  • Liderlik ve iş becerilerini güçlendirme, uzman danışmanlarla ve deneyimli girişimcilerle görüşmeler yaparak potansiyel gelişim alanlarını belirleme
  • Kurumsal yöneticiler, yatırımcılar ve medya nezdinde hem kendileri hem de şirketleri için görünürlüğü artırarak muhtemel yeni iş birlikleri ve fırsatlar edinme
  • EY’ın düzenlediği etkinliklere ve eğitimlere ücretsiz veya indirimli katılım hakkı imkan
  • 55 ülkede 900'den fazla kadın girişimciden ve ilham verici rol modellerden oluşan küresel bir topluluğa dahil olma.

Programa, İşlerini Büyütmek İsteyen Kadın Girişimciler Katılabilecek

Girişimci kadınların programa katılabilmesi için şirketinde en az yüzde 25 hisse sahibi olması ve ana karar vericilerden birisi olması gerekiyor. Diğer yandan işlerini ciddi anlamda büyütmeyi ve uluslararası pazarlarda rekabet etmeyi hedefleyan kadınlara açık olan programla ilgili tüm detaylar EY Türkiye’nin web sitesinden takip edilerek başvuru yapılabilir.


0/(0)
01 Temmuz 2024 Pazartesi
Yorum (0)


Yorum Yazınİçerik hakkında ki düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.


Kategori'ye Ait Diğer Haberler