Gilead’in Global Operasyonlarına Türkiye’den 17. Transfer

Oluşturma Tarihi : 12 Haziran 2024 Çarşamba

Gilead Türkiye, ABD merkezli firmanın global operasyonlarına 17. transferini gerçekleştirdi. Gözde Ünverdi Arslan, Gilead Orta Doğu Satış ve Pazarlama Kıdemli Direktörlüğü’ne getirilirken, 12 ülkeden sorumlu olacak.

Türkiye’de 2007’den bu yana yaptığı 60 milyon dolarlık yatırımla portföyündeki en yeni Hepatit B tedavisini ve en yenilikçi HIV ilaçlarını ülkemizde üreten ABD merkezli Gilead, buradaki başarılı yöneticilerini globalde üst düzey pozisyonlara transfer etmeye devam ediyor.

Dünyada 35’i aşkın ülkede faaliyeti olan bilim şirketi Gilead, global yönetim ekibine Türkiye’den son beş yılda 17 yöneticiyi transfer ederken, bunlar arasına son olarak Gilead Türkiye HIV İş Birimi Direktörü Gözde Ünverdi Arslan da katıldı.

Gözde Ünverdi Arslan

Gilead Orta Doğu Satış ve Pazarlama Kıdemli Direktörlüğü’ne getirilen Arslan, yeni görevinde Gilead’ın Orta Doğu'daki HIV, viral hepatit, anti-fungal ve COVID-19 alanlarındaki operasyonlarının yönetimine ve iş geliştirme faaliyetlerine liderlik edecek. Arslan, yeni görevinde Gilead’ın Orta Doğu’da faaliyet gösterdiği 12 ülkeden sorumlu olacak.

Gilead Türkiye’ye ekibine HIV İş Birimi Direktörü olarak iki yıl önce katılan Arslan, Boğaziçi Üniversitesi’nden Kimya Mühendisliği lisans ve Executive MBA yüksek lisans derecesine sahip…  Çalışma hayatı boyunca başta Bayer, AstraZeneca, Novartis ve Roche gibi ilaç sektörünün önde gelen şirketlerinde üst düzey pozisyonlarda yer alan Arslan, Orta ve Doğu Avrupa'da bölgesel rollerde sorumluklar da aldı.


0/(0)
12 Haziran 2024 Çarşamba
Yorum (0)


Yorum Yazınİçerik hakkında ki düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.


Kategori'ye Ait Diğer Haberler