BARBIE’DEN SÜRDÜRÜLEBİLİR YENİ KOLEKSİYON

Oluşturma Tarihi : 26 Haziran 2021 Cumartesi

Barbie®, Hot Wheels®, Fisher-Price®, Thomas & Arkadaşları® ve MEGA® gibi ikonik markaları portföyünde bulunduran Mattel, yüzde 90 Okyanus Kaynaklı Geri Dönüştürülmüş Plastiklerden* (OBP) üretilen ilk bebek koleksiyonu Barbie Lovesthe Ocean/Barbie Okyanusu Seviyor ile sürdürülebilirlik hedeflerine bir adım daha yaklaşıyor.

BARBIE’DEN SÜRDÜRÜLEBİLİR YENİ KOLEKSİYON

BARBIE’DEN SÜRDÜRÜLEBİLİR YENİ KOLEKSİYON

Barbie “TheFuture of Pink is Green/Pembenin Geleceği Yeşil” kampanyasıyla çocukların daha yeşil bir geleceği desteklemesine yardımcı oluyor.

60 yılı aşkın süredir yaptığı projelerle hayatlara dokunan Barbie, yüzde 90 okyanus kaynaklı geri dönüştürülmüş plastiklerden (OBP) üretilen ilk bebek koleksiyonu ‘Barbie Lovesthe Ocean/Barbie Okyanusu Seviyor’ ile 2030 yılına kadar ürünlerinde ve ambalajlarında yüzde 100 geri dönüştürülmüş, geri dönüştürülebilir veya biyolojik temelli plastik malzemeler kullanmayı planladığı sürdürülebilirlik hedeflerine doğru ilerliyor.

“Çocuklara daha temiz bir dünya bırakmak için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz”

Mattel Başkanı ve Uygulayıcı Genel Müdürü (COO) Richard Dickson, Barbie’nin sürdürülebilirlik çalışmaları hakkında; “Barbie’nin bu yeni serisi; Mattel’in gittikçe genişleyen, müşteriyi merkezine koyan ve çevrecilik bilinci aşılama amacına dayanan marka portföyünün yeni üyesi. Mattel olarak bir sonraki nesli güçlendirerek, çocukların dünyayı keşfetmesini ve potansiyelini tam olarak kullanmasını sağlamak için çalışıyoruz. Bu büyük sorumluluğun farkındayız ve çocuklara daha temiz bir dünya bırakmak için üzerimize düşeni yapmaya devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

Tüm dünya çocuklarına daha iyi bir dünya yaratmak için çeşitlilik, kapsayıcılık ve fırsat eşitliği konularına odaklanan Barbie, şimdi de sürdürülebilirliği merkezine alarak kendi küresel platformunu kullanıma sunuyor.

BARBIE’DEN SÜRDÜRÜLEBİLİR YENİ KOLEKSİYON

Orman Yönetim Konseyi (FSC) Hedefi

Barbie, 2021 yılının sonuna kadar ambalajlamada kullanılan kâğıt ve ahşap lif malzemelerde yüzde 95 oranında geri dönüştürülmüş veya Orman Yönetim Konseyi (FSC) tarafından tescillenmiş içerikler kullanmayı amaçlıyor.

Barbie Gezegeni Nasıl Koruyacağımızı Anlatıyor

Barbie, severek takip edilen Youtube vlogger serisine “Barbie Hepimizle Gezegeni Korumak İçin Yöntemler Paylaşıyor” başlıklı yeni bir vlog yayınlayarak çocuklara gezegenimizle ilgilenmenin önemi ve gündelik olarak edinebilecekleri alışkanlıkları öğretmeye yardımcı oluyor. Barbie hayranlarının birbirleriyle konuşabilmelerine olanak sağlayan çevrimiçi platform Barbie vlogger, Barbie’yi bir rol model olarak vurgularken öğretici anlarla Kendin Yap videoları ile eğlenceli trendlere ayak uyduruyor.

TheFuture of Pink is Green/Pembenin Geleceği Yeşil

BARBIE’DEN SÜRDÜRÜLEBİLİR YENİ KOLEKSİYONBarbie’nin BBH LA iş birliğiyle gerçekleştirdiği “TheFuture of Pink is Green / Pembenin Geleceği Yeşil” kampanyası kapsamında markanın pembe rengiyle olan ikonik ilişkisi, gezegenimizi korumanın temsil ettiği yeşil renkle yan yana kullanılacak ve daha yeşil bir gelecekle çocukları sürdürülebilirliğin önemine dair bilinçlendirmek için bir sonraki adımını duyuracak. 7’den 70’e herkesin hayatına dokunan Barbie, sürdürülebilirlik çalışmalarıyla da tüm sevenlerine ulaşmayı hedefliyor.

Çocuklara dünyayı daha iyi yansıtmak için tasarlanmış girişimleri sürekli olarak ileriye taşıyarak 62 yıllık mirası sürdürdüklerini söyleyen Barbie & Dolls Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Barbie & Dolls, Mattel’in Küresel Yöneticisi Lisa McKnight, Barbie Lovesthe Ocean/Barbie Okyanusu Seviyor”un da çocukların büyüdükleri çevreyi daha yaşanılabilir kılmak için gerçekleştirecekleri sürdürülebilir yeniliklerden sadece bir tanesi olduğuna dikkat çekti. McKnight ayrıca, çocukların dünyada görmek istedikleri değişimin bir parçası olabilmeleri için küresel platformularının kapsamını ve erişimini kullanmanın çok heyecan verici olduğunu vurguladı.

*Resmi atık toplama faaliyetlerinin yer almadığı alanlarda su yollarının 50 km’lik mesafesi içerisinde toplanan plastiklerden %90 oranında üretilen plastik parçalar. Bebek başları, ayakkabılar, tabletler ve plaj lambası aksesuarları bunlara dâhil değildir.


0/(0)
26 Haziran 2021 Cumartesi
Yorum (0)


Yorum Yazınİçerik hakkında ki düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.


Kategori'ye Ait Diğer Haberler