‘Düşük Karbon Kahramanları Ödülü’ Polisan’ın

Oluşturma Tarihi : 12 Mayıs 2024 Pazar

Polisan Holding, karbon yönetimi uygulamalarında ortaya koyduğu çevre duyarlılığı kapsamında; yeşil ve dijital dönüşüme uygun yeni yatırımlarıyla ‘Düşük Karbon Kahramanları Ödül’ne layık görüldü.

Sürdürülebilir Üretim ve Tüketim Derneği’nin (SÜT-D) Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ve İstanbul Teknik Üniversitesi’nin desteğiyle düzenlediği ‘9. İstanbul Karbon Zirvesi’nde karbon yönetiminde başarılı olan firmalar ödüllendirildi.

Cantekin Dinçerler

Zirve kapsamındaki ‘Düşük Karbon Kahramanları Ödül Töreni’nde başarılı firmalar arasında yer alan Polisan Holding de karbon yönetiminde gerçekleştirdiği uygulamalarıyla ödüle layık görüldü.

İklim değişikliği ile mücadele stratejisini dijital alt yapı ile güçlendirerek enerji ölçme-izleme sistemi ve verimlilik artırıcı projeleri ile destekleyen Polisan Holding, karbon yönetiminde ortaya koyduğu uygulamaları ile çevre konusundaki duyarlılığını bir kez daha gösterdi.

Yeşil ve dijital dönüşüme uygun yeni yatırımları ve verimlilik artırıcı projeleri ile emisyon yoğunluğunu her yıl azaltmaya devam eden Polisan Holding’in bu çalışmaları karşılıksız kalmadı ve SÜT-D tarafından takdir edildi.

Polisan, yeşil ve dijital dönüşüme uygun yeni yatırımlara önem veriyor

‘Düşük Karbon Kahramanları Ödülü’ ile ilgili konuşan Polisan Holding CEO'su Cantekin Dinçerler, holding olarak insan odaklı yaklaşımlarının daha iyi bir gelecek inşa etmek olduğunu ifade ederek şöyle konuştu: “Beş yıllık stratejilerimizde Kapsam 1 ve 2 emisyon yoğunluğumuzu 2025 yılında, 2019 yılına göre yüzde 25 azaltma hedefi belirlemiştik.

Geçtiğimiz yıl yüzde 15 azaltım oranına ulaştık ve 2025 sonu hedefimize odaklandık. ISO 50001 enerji yönetim sistemimiz, uzaktan enerji takip sistemimiz, yeşil ve dijital dönüşüme uygun yeni yatırımlarımız, verimlilik artırıcı projelerimiz ile azalttığımız mutlak emisyonumuzu ve emisyon yoğunluklarımızı her yıl azaltmaya devam ediyoruz. Geçtiğimiz yıl sadece proses odaklı verimlilik çalışmalarımızla 3.494.000 kWh/yıl enerji tasarrufu sağlayarak, 1.562 ton karbon salınımını engelledik. Dünyamızı tehdit eden çevresel ve sosyal konularla mücadele etmek kurumsal stratejimizin ayrılmaz bir parçası. ‘Düşük Karbon Kahramanları Ödül Töreni’nde aldığımız ödül, bu alandaki çabalarımızın takdiri olarak bizi daha da motive etti.”


0/(0)
12 Mayıs 2024 Pazar
Yorum (0)


Yorum Yazınİçerik hakkında ki düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.


Kategori'ye Ait Diğer Haberler