OYAK RENAULT “FIRSAT EŞİTLİĞİ MODELİ SERTİFİKASI" ALDI

Kategori : Haberler
Oluşturma Tarihi : 07 Kasım 2022 Pazartesi

Oyak Renault, işe alım, eğitim, kariyer planlama ve geliştirme gibi süreçlerdeki fırsat eşitliğine dayalı yaklaşımıyla KAGİDER tarafından düzenlenen programda tüm kriterleri başarıyla tamamlayarak “Fırsat Eşitliği Modeli (FEM)" sertifikasını almaya hak kazandı.

Kadın istihdamı ve fırsat eşitliği alanlarındaki projelerini 2011 yılından bu yana “Women@Renault Türkiye” platformu çatısında hayata geçiren Oyak Renault Otomobil Fabrikaları, Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) tarafından Dünya Bankası desteğiyle uygulanan sertifika programını başarıyla tamamlayarak Fırsat Eşitliği Modeli (FEM) sertifikası aldı.

Oyak Renault Otomobil Fabrikaları’nda ve çalışanların katılımıyla düzenlenen törende KAGİDER Başkanı Emine Erdem, FEM sertifikasını Renault Group Türkiye CEO’su ve Oyak Renault Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Doğu’ya takdim etti.

Sertifika töreninde bir konuşma yapan Hakan Doğu: “Fırsat eşitliği ile kadınların iş ve sosyal hayatın her alanına eşit katılımını daima destekliyoruz ve bu alanda hedeflerimizi yükseltmeye devam edeceğiz. FEM sertifikasının kazanılmasında emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarımı tebrik ediyorum. Bu değerli organizasyona katılımlarından dolayı KAGİDER yöneticilerine de teşekkürlerimi sunuyorum “ dedi.

KAGİDER Başkanı Emine Erdem ise sertifika töreninde yaptığı konuşmada Oyak Renault’nun cinsiyetçi rollere karşı farkındalık yaratmak amacıyla hayata geçirdiği çalışmaların önemini vurguladı ve tüm Oyak Renault çalışanlarını kutladı.


0/(0)
07 Kasım 2022 Pazartesi
Yorum (0)


Yorum Yazınİçerik hakkında ki düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.


Kategori'ye Ait Diğer Haberler