BOYNER GRUP VE KAGİDER “İYİ İŞLER”E DEVAM EDİYOR

Kategori : Holding
Oluşturma Tarihi : 19 Ocak 2022 Çarşamba

Boyner Grup ve Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) ortaklığıyla gerçekleştirilen“İyi İşler: Gıda ve Elektronik Dışı Perakendede Kadın Girişimcileri Güçlendirme Programı”nın yeni dönemi başladı.

Boyner Grup’un 2015 yılında hayata geçirdiği ve 2018 yılından bu yana Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) iş birliğiyle gerçekleştirdiği “İyi İşler: Gıda ve Elektronik Dışı Perakendede Kadın Girişimcileri Güçlendirme Programı”2022 eğitimleri başladı. Tekstil, hazır giyim, ayakkabı, çanta ve aksesuar sektörlerinde faaliyet gösteren kadın girişimcilerin ve tedarikçilerin sürdürülebilir iş modelleri ile işletme kapasitelerini artırmalarını desteklemek amacıyla hayata geçirilen “İyi İşler” projesinin bu döneminde de 21 kadın eğitim alacak. Boyner Grup Yönetim Kurulu Üyesi Ümit Boyner ve KAGİDER Yönetim Kurulu Başkanı Emine Erdem, 9 hafta sürecek programın açılışında kadın girişimciler ile bir araya geldi.

Kadın girişimcilerin uzun vadede çevresel, sosyal ve ekonomik değer yaratmaya devam etmeleri, işin sürekliliğini sağlamaları, etkin kaynak-işletme maliyetlerinin yönetimi ile rekabetlerinin arttırılmasına destek olunmasının amaçlandığı projede bugüne kadar toplamda yüze yakın kadın işletme sahibine ve onların istihdam ettiği binlerce kadına fayda sunma şansı elde edildi.

Kadın girişimcilere 9 haftalık eğitim verilecek

Bu yılki programda yer alan, ağırlıklı olarak bebek, kadın ve ev tekstili sektörlerinde faaliyet gösteren kadın girişimciler 9 hafta boyunca; İletişim & Dönüşümsel Liderlik, Strateji ve Organizasyonel Yönetim, İşi Büyütmek, Pazarlama ve Satış, Sosyal Hukuk & Fikri Sinai Mülkiyet Hakları, Finans Yönetimi, Yeni Pazarlara Açılım, Hukuk ve Dijitalleşme ve Geleceği Tasarla, E-ticaret konularında eğitimler alacak. Eğitimleri başarıyla tamamlayan kadın girişimciler ise “İyi İşler” sertifikalarını almaya hak kazanacak.

BOYNER GRUP VE KAGİDER “İYİ İŞLER”E DEVAM EDİYOR“İyi İşler” sadece girişimcilik kaslarını güçlendiren bir eğitim programı değil, bir sürdürülebilirlik ve dayanışma projesi

Türkiye’de cinsiyet eşitsizliklerini azaltmak, bu alanda yapılan iyi örneklerin yaygınlaştırılması için iş birlikleri içerisinde çalışılması gerektiğine inandığını belirten Boyner Grup Yönetim Kurulu Üyesi Ümit Boyner, temelini 2015 yılında attıkları projenin, KAGİDER ile güçlenerek ilerlediğini ve kadın girişimcilere destek olmayı hedeflediklerini ifade etti. İyi İşler: Gıda ve Elektronik Dışı Perakendede Kadın Girişimcileri Güçlendirme Programı” ile bugüne kadar toplamda yüze yakın kadın işletme sahibine ve onların istihdam ettiği binlerce kadına dokunarak toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması için çaba sarf ettiklerini vurgulayan Boyner, “Bu motivasyonla “İyi İşler” programı yeni girişimci kadınlarımızla yeni dönemine başlıyor. Sadece girişimcilik kaslarını güçlendiren bir eğitim programı değil, aynı zamanda bir sürdürülebilirlik ve dayanışma projesi olan “İyi İşler”in her sene gelişerek devam etmesinden büyük mutluluk duyuyorum” dedi.

BOYNER GRUP VE KAGİDER “İYİ İŞLER”E DEVAM EDİYOR“Kadın girişimcilerin işlerini büyütmelerine destek oluyoruz”

Konuya ilişkin yaptığı açıklamada, yedi yıldır sürdürdükleri ‘İyi İşler’ programının özel sektör ve sivil toplum iş birliğine çok iyi bir örnek olduğuna değinen KAGİDER Yönetim Kurulu Başkanı Emine Erdem, bu program ile bugüne kadar Türkiye’nin farklı bölgelerinden onlarca kadın girişimciye eğitim ve mentorluk desteği verdiklerini, yeni pazarlara erişimlerini desteklediklerini ve rekabet güçlerini artırmalarını sağladıklarını dile getirdi. Böylece önlerinde toplumsal önyargıların yanı sıra finansmana erişim, pazara erişim, mentorluk ve rol model eksikliği gibi pek çok zorluk bulunan kadın girişimcilerin işlerini büyütmelerine destek olduklarını da sözlerine ekleyen Erdem, bu süreçte aynı zamanda başka kadınlara ilham ve cesaret verecek pek çok başarılı kadın hikâyesine tanıklık ettiklerini de ifade etti. Erdem son olarak, “Bu program gibi ‘İyi İşler’in artmasını arzu ediyor, Boyner Grup’a ve aynı zamanda derneğimizin kurucu üyesi olan Boyner Grup Yönetim Kurulu Üyesi Ümit Boyner’e düş ortaklığı için teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

Kadın girişimciler İyi İşler Dükkan’da ürünlerini satabiliyor

Morhipo’da yer alan İyi İşler Dükkan ile programa katılan kadın girişimcilerin pazara erişimine de katkı sağlanıyor. Eğitimlerini tamamlayan girişimciler ürünlerini Morhipo üstünden milyonlarca müşteriye sunma fırsatı buluyor.


0/(0)
19 Ocak 2022 Çarşamba
Yorum (0)


Yorum Yazınİçerik hakkında ki düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.


Kategori'ye Ait Diğer Haberler