LOVA, KENDİ İŞİNİN PATRONU KADINLAR İÇİN KOLLARI SIVADI

Kategori : Holding
Oluşturma Tarihi : 24 Kasım 2020 Salı

Doğtaş & Kelebek Mobilya’nın Yatak Markası LOVA, KOSGEB işbirliğinde başlattığı “100 Kadın Bayii” projesiyle toplumsal bir farkındalık oluşturarak kadın istihdamı konusunda önemli adımlar atmaya ve birçok kadının hayatına dokunmaya devam ediyor.

Mobilya, inşaat, enerji ve perakende alanlarında ülkemizi dünyada birçok ülkede başarılarıyla temsil eden, birçok markasıyla da adından çokça söz ettiren Doğanlar Yatırım Holding, sosyal sorumluluk projeleriyle de eğitim, sağlık, kültür, sanat ve çevreye büyük değer katıyor.

LOVA, KENDİ İŞİNİN PATRONU KADINLAR İÇİN KOLLARI SIVADIToplumun yarısını oluşturan kadınların ülke ekonomisinde daha aktif rol oynamaları adına “kendi işinin patronu kadın” rol modelleri oluşturan Doğanlar Yatırım Holding, bu oluşumlarla iş dünyasında, kadın istihdamı ve toplumsal fırsat eşitliği ilkelerini benimseyen marka yaklaşımları ve duyarlılık projeleri geliştirip müşterilerinde de tam not alıyor.

LOVA, KENDİ İŞİNİN PATRONU KADINLAR İÇİN KOLLARI SIVADILova’dan “100 Kadın Bayii” Projesi

Doğanlar Yatırım, kadınların girdikleri her işi güzelleştiren, sorumluluk duyguları ve iletişim becerileriyle de markaları öne taşıdıklarına olan inancıyla bu projeyi geliştirdi ve uygulamaya koydu. Yılın ilk ayarında, KOSGEB ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın himayesinde bir protokol imzalayan Doğanlar Yatırım, bu çerçevede, KOSGEB’in girişimcilik eğitimlerini tamamlayarak sertifika alan kadın girişimcilere, mobilya grubu markalarından Lova’nın sunduğu ekstra imkanlarla, kendi işletmelerini kurma fırsatı verdi.

Proje kapsamında KOSGEB’in devlet bankası kaynaklı kuruluş sermayesi desteği bulunuyor. Doğanlar Yatırım ise mobilya sektöründe hizmet veren Lova markasıyla protokol kapsamında destek alacak olan kadın girişimcilere ilk kuruluş donanımına ilişkin ürün kalemlerinde %10 indirim ve geri ödeme avantajları sağlıyor.

Büyük ilgi gören ve pandeminin olumsuz etkisinin yakın zamanda bulunan aşıyla birlikte kalıcı olarak çözümlenmesiyle de tekrar ivme kazanacağına kesin gözüyle bakılan “100 Kadın Bayii” projesiyle, kendi işletmelerini kurmayı arzu eden kadınların, hem markaya hem de ülke ekonomisine değerli katkıları olmaya devam edecek.

“8 Mart Kadınlar Günü’nde 8 Mağazada Kadın Eli”

Bugüne kadar üretim yaptığı tüm markalarında yüksek oranda kadın çalışan istihdam eden Doğanlar Yatırım Holding, geçtiğimiz 8 Mart Kadınlar Günü’nde 8 mağazasını kadın yatırımcıları ve çalışanlarıyla birlikte açtı. İştiraki olan her sektörde kadın çalışanların ve yatırımcıların sayısının artmasını ön planda tutan Doğanlar Yatırım, yalnız şirketleri için değil, ülke ekonomisinin kalkınması ve yüzünü ileriye çevirmesi için de bu bakış açısının yaygınlaşması gerektiği kanaatinde.

Kadın istihdamı konusu olmazsa olmazı olan Doğanlar Yatırım Holding’in; finans, mali ve idari işler, kurumsal iletişim ve insan kaynakları gibi departmanlarının yönetici koltukları, yıllardır başarılı kadınlara emanet. İnsan kaynakları politikası gereği de hem holding hem de genel merkez tarafında kadroların büyük bir kısmını kadınlar dolduruyor.

LOVA, KENDİ İŞİNİN PATRONU KADINLAR İÇİN KOLLARI SIVADI

Doğanlar Yatırım Holding Hakkında:

Doğanlar Yatırım Holding, 70’li yılların başında Biga’da küçük bir işletmeden doğmuş, istikrarlı büyüme ve sürdürülebilir kârlılık politikaları doğrultusunda bugün uluslararası arenada faaliyet gösteren bir gruba dönüşmüş bir şirketler topluluğudur. İnşaat, enerji, perakende ve mobilya sektörlerinde faaliyet gösteren şirket ve markalara sahip olan holding, bugün ihracat yapmayı sürdürdüğü 65 ülkeyle uluslararası ilişkilere katkıda bulunan ve sosyal sorumluluk projeleriyle eğitim, sağlık, kültür, sanat ve çevreye duyarlı işler yapan bir yapıya sahip.

Doğanlar Yatırım Holding, 2012 yılında teknolojik bir üretim ve uygulama merkezi olarak kurduğu ve alternatif enerji üretimi konusunda hizmet veren Bio TRend Enerji ile sürdürülebilirlik alanında büyük bir proje yürütüyor. Firma, ülkemize, çevreye, doğaya, ekonomiye ve dünyaya katma değeri yüksek projeler hayata geçirirken, kurulduğu günden bugüne kadar yenilenebilir enerji üretim alanında portföyünü büyütüyor. Türkiye genelinde; biyokütle, evsel katı atık ayrıştırma, gazlaştırma – yakma ve ATY Üretimi, biyometanizasyon, atık sahası işletimi, biyokütle yakma tesisi ve atık ısı tesisleri ile ilgili yatırımları bulunan firma, enerji ihtiyacını çevreci kaynaklardan sağlayarak, çöpgazı, biyokütle, atıktan türetilmiş yakıt kaynaklarını enerjiye dönüştürüyor.


0/(0)
24 Kasım 2020 Salı
Yorum (0)


Yorum Yazınİçerik hakkında ki düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.


Kategori'ye Ait Diğer Haberler