LÜLEBURGAZ BELEDİYESİ “KADINLAR” İÇİN İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALADI

Kategori : Kamu
Oluşturma Tarihi : 17 Nisan 2021 Cumartesi

Lüleburgaz Belediyesi ile S.S. Kadın Akademisi Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi arasında Lüleburgaz’daki kadınların ekonomik ve sosyal hayatta daha fazla yer alması amacıyla iş birliği protokolü imzalandı. Toplumsal cinsiyet eşitliği temelinde yükselen protokolün 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde imzalanması da ayrı bir önem arz etti.

Lüleburgaz’da 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde anlamlı bir iş birliği protokolüne imza atıldı. Protokol töreninde Belediye Başkanı Murat Gerenli, S.S. Kadın Akademisi Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi Başkanı Deniz Şahin, Belediye Başkan Yardımcısı Leyla Güncer ve Sosyal Destek Hizmetleri Müdürü Samet Servet hazır bulundu.

Amaç kadının her alanda güçlenmesi

İmzalanan işbirliği protokolü, kadını toplumsal hayatın her alanında güçlendirmeyi amaçlıyor. Bu amaç doğrultusunda kadının ekonomik, sosyal, kültürel becerileri ve üretim yetkinlerinin geliştirilmesi sağlanacak. İlçede kadınlara yönelik sorunların çözümünde aktif rol alan STK ve kamu kurumları ile ortak çalışmalar gerçekleştirilecek.

İmzalanan protokol kapsamında kooperatif,  Lüleburgaz’da yaşayan ve desteklenmesi gereken kadın, çocuk ve ailelere eğitim sunacak. Bununla birlikte kadın, aile ve çocuklara yönelik sorunları çözmede danışmanlık ve rehberlik hizmeti de verilecek. Kadınlara yönelik mesleki yetkinlik, kültürel, sanatsal, sportif, sağlık ve hobi amaçlı kurslar ve atölye çalışmaları açılacak. Bu kurslarla birlikte kadının kişisel gelişimine katkıda bulunup sosyal ve kültürel hayatta daha aktif bir şekilde rol alması sağlanacak.

LÜLEBURGAZ BELEDİYESİ “KADINLAR” İÇİN İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALADI

“Protokolü imzalamaktan mutluluk duyuyorum”

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Murat Gerenli, “8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü gibi böylesine anlamlı bir günde S.S. Kadın Akademisi Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi’yle Lüleburgaz’daki kadınlarımızın ekonomik ve sosyal hayatta daha fazla yer alması için belediyemiz adına iş birliği protokolü imzalamaktan mutluluk duydum. Kadının toplumsal hayattaki hak ettiği yere gelmesi için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.


0/(0)
17 Nisan 2021 Cumartesi
Yorum (0)


Yorum Yazınİçerik hakkında ki düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.


Kategori'ye Ait Diğer Haberler