Ece Demirpençe, Akfen GYO Genel Müdürlüğü’ne Asaleten Atandı

Oluşturma Tarihi : 06 Temmuz 2024 Cumartesi

Hollanda merkezli bir şirkette ulusal ve uluslararası birçok projede üst düzey görevlerde bulunan Ece Demirpençe, altı ay önce vekaleten yürütmeye başladığı Akfen GYO müdürlüğü görevine asaleten de atandı.

 Akfen GYO’nun Genel Müdürlük görevini bir süredir vekaleten yöneten Ece Demirpençe, bu göreve asaleten de atandı.  Akfen GYO’nun Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı açıklamada; “29.12.2023 tarihinde vekaleten Akfen GYO Genel Müdürlüğü'ne getirilen Ece Demirpençe, Yönetim Kurulu tarafından 28 Haziran 2024 tarihi itibariyle Akfen GYO'nun Genel Müdürü olarak atanmıştır” ifadelerine yer verildi.

Lisans eğitimini Mimar Sinan Üniversitesi, Mimarlık Fakültesi, Şehir ve Bölge Planlama bölümünde tamamlayan Demirpençe, İstanbul Teknik Üniversitesi, Gayrimenkul Geliştirme Yüksek Lisans Programından mezun oldu. İş hayatına 2003-2005 yılları arasında Proje Yönetim A.Ş. bünyesinde Gayrimenkul Geliştirme Danışmanı olarak başlayan Demirpençe, bu dönemin ardından Hollanda merkezli Multi Development firmasına geçerek 10 yıl süresince büyük ölçekli ve uluslararası gayrimenkul projelerinin geliştirilmesi ve yönetilmesinde üst düzey görevlerde bulundu. 

Demirpençe, 2016’da ABD’ye giderek online perakende alanında şirketini kurdu ve kendi markası ile girişimcilik ekosisteminde başarılı bir yol aldı. 2023 yılı başında Akfen Holding'de Gayrimenkul Geliştirme Koordinatörü olarak göreve başlayan Demirpençe, Sertac Karaağaoğlu’nun görevden ayrılmasıyla birlikte 2024 yılı itibariyle vekâleten Akfen GYO Genel Müdürü olarak göreve başladı. Demirpençe, KAP’a yapılan açıklama sonrasında Akfen GYO’nun Genel Müdürü olarak atandı. 


0/(0)
06 Temmuz 2024 Cumartesi
Yorum (0)


Yorum Yazınİçerik hakkında ki düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.


Kategori'ye Ait Diğer Haberler