ING Türkiye Bireysel Bankacılık Genel Müdür Yardımcılığına Kılıç atandı

Oluşturma Tarihi : 13 Mayıs 2024 Pazartesi

Hizmette dijital bankacılığı güçlendirmeye odaklanan ING Türkiye’de Bireysel Bankacılık Genel Müdür Yardımcılığı görevine Tuğçe Bora Kılıç atandı. Kurumun bireysel bankacılık çalışmalarına liderlik edecek Kılıç, aynı zamanda İcra Kurulu Üyesi olarak da görev yapacak.

Bankacılık sektöründe 22 yılı aşkın bir deneyime sahip olan Tuğçe Bora Kılıç, 1 Mayıs’tan itibaren ING Türkiye Bireysel Bankacılık Genel Müdür Yardımcılığı ve İcra Kurulu Üyeliği görevlerine atandı. ING Türkiye’de 2022 yılından bu yana Operasyon Genel Müdür Yardımcısı (COO) olarak görev yapan Tuğçe Bora Kılıç, yeni dönemde ING’nin Türkiye’nin en sevilen dijital bankası olma ve üstün müşteri deneyimi sunma hedefi doğrultusundaki bireysel bankacılık çalışmalarına yön verecek.

Banka yönetimindeki yeni atamayı hedefleri doğrultusunda değerlendiren ING Türkiye Genel Müdürü Alper Gökgöz, “Türkiye’nin en sevilen dijital bankası olma yolunda sağlam adımlarla ilerliyor ve dijital bankacılığı stratejimizde önceliklendiriyoruz. Bu kapsamda, ING Türkiye’de üstün müşteri deneyimi sunma ve dijitalleşme hedeflerimiz doğrultusunda şu ana kadar önemli başarılara imza atmış değerli bir ismin bu kritik göreve atanmasından dolayı mutluyuz. Tuğçe Bora Kılıç’ın deneyimi ve liderliğiyle Türkiye’de dijital bankacılıkta büyüme hedefimize önemli katkılar sağlayacağına inanıyoruz” dedi.

Kılıç, birçok bankada görev aldı

Koç Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu olan Tuğçe Bora Kılıç, yüksek lisans eğitimini Galatasaray Üniversitesi’nde İletişim Stratejileri alanında tamamladı. Kariyerine BNP Paribas’da başlayan Kılıç, Societe Generale ve Accenture’da edindiği deneyimlerin ardından 2010 yılında HSBC Bank’a katıldı. Kılıç, kritik alanlarda üstlendiği yöneticilik görevlerinin ardından HSBC Türkiye COO’su olarak görev yaptı ve teknoloji ekiplerine liderlik etti. Çeşitli kurumlardaki görevleri boyunca bireysel bankacılık, özel bankacılık ve dijital bankacılık alanlarında önemli deneyimler edinen Kılıç, 15 Kasım 2022 tarihinde Operasyon Genel Müdür Yardımcısı olarak ING Türkiye ailesine katılmıştı.


0/(0)
13 Mayıs 2024 Pazartesi
Yorum (0)


Yorum Yazınİçerik hakkında ki düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.


Kategori'ye Ait Diğer Haberler