MOLPED “KIZ SÖZÜ” İLE GENÇ KIZLARIN “EN YAKIN ARKADAŞI” OLMAYA DEVAM EDİYOR

Kategori : Kimya
Oluşturma Tarihi : 25 Kasım 2020 Çarşamba

Sektörünün en büyük oyuncularından olan Hayat Kimya; Bingo, Molped, Molfix, Papia, Familia ve Joly gibi küreselleşen 14 markasını bugün 100’den fazla ülkede milyonlarca eve ulaştırıyor. Benimsediği inovasyon kültürü ile markalarının itibarını sürdürme hedefinde olan Hayat Kimya, son zamanlarda, Molped markasına özel hazırladığı “Kız Sözü” projesiyle adından sıkça söz ettiriyor.

MOLPED “KIZ SÖZÜ” İLE GENÇ KIZLARIN “EN YAKIN ARKADAŞI” OLMAYA DEVAM EDİYOR

Hayat Kimya’nın markalarından olan ve marka yaklaşımını 20 yılı aşkın süredir genç kızların “en yakın arkadaşı” olarak konumlandırdığı Molped, neşeli, dost canlısı, cesur, muzip ve özgüvenli tavrını biraz daha ileriye taşıdı. Yeni reklam kampanyasında iddialı bir mottoyla imza attı ve genç kızların kendilerine ve birbirlerine “Kız Sözü” vermesini istedi.

KIZ SÖZÜ 

Kız SözüMolped için bir marka vaadi ve iletişim kampanyası olmanın ötesinde kadınları hem harekete geçmeye, hayatlarına sahip çıkmaya davet eden bir çağrı hem de geleceğine bir yön vermek isteyen genç kadınların hayatta sağlam durmaları ve ayaklarının yere sağlam basması için onları desteklemeyi içeren çok yönlü bir proje. Fakat kampanya bununla da sınırlı değil. Molped, tüm kadınların hayallerini gerçekleştirmelerini de desteklemek için proje kapsamında bir de “Kız Sözü Koçluk Programı” tasarladı. Genç kızları, kendi kaynakları, yetenekleri ve potansiyelleri ile buluşturmayı hedefleyen Molped, “Kız Sözü Koçluk Destek Programı” ile 100 günde 100 genç kıza koçluk desteği vermek adına kız sözü verdi.

MOLPED “KIZ SÖZÜ” İLE GENÇ KIZLARIN “EN YAKIN ARKADAŞI” OLMAYA DEVAM EDİYOR

Genç kızlar, ulaşmak istedikleri hedefi ve bu hedefe ulaşmanın hayatlarında neyi değiştireceğini yazarak başvurularını Molped’e ilettiler. Başvuruların tümünü www.kizsozu.com sitesi üzerinden alan Molped ve alanında uzman jüri üyeleri zorlu bir değerlendirme sürecinin ardından programa dahil olacak 100 genç kızı belirledi. Proje kapsamında bu 100 genç kıza 24 Kasım’dan başlayarak 100 gün boyunca unvanlı koçlarla eşlik edilecek; hedeflerine, hayallerine ulaşmaları konusunda onlara birer yol haritası çizilecek.

Programın ilk duyurulduğundan bu yana 80 ilden 3.200 başvuru aldığını anlatan Hayat Kimya Hijyenik PedKategorisi Global Pazarlama Direktörü Gülhan Eğilmez, “Çok zorlu bir eleme sürecinden geçildi. Küçücük bir hayal, küçücük bir hedef bile bizim için çok değerli. Neredeyse Türkiye’nin her köşesinden başvuru aldık; Eskişehir, İstanbul, İzmir ve Uşak en çok başvuru aldığımız iller arasında yer aldı. Başvuruların %57’sini 20-24 yaş arasındaki genç kızlarımız yaptı.  Tüm yaş gruplarına baktığımızda mesleklere dair hedeflerin öncelikli olduğunu gördük.” diyerek genç kızların kampanyaya olan ilgisine dikkat çekti.

Molped Hakkında:

Hayat Kimya’nın hijyenik ped kategorisindeki markası Molped 1999 yılında Türkiye’den yola çıkarak, dünya devi markalara karşı % 100 Türk sermayesi, başarılı pazarlama stratejisi ve inovatif ürünleriyle başarı hikayesi yazan bir marka. Molped’in amacında genç kızların dünyasında “en yakın arkadaşı” olarak yer almak var ve bu amaçla bugün 40’tan fazla ülkede ürünlerini tüketicilerle buluşturuyor.

Dünya çapında 8.000 kişilik organizasyonuyla, Türkiye başta olmak üzere Mısır, İran, Cezayir, Rusya, Nijerya ve Pakistan’da toplam 7 ülkede dünya standartlarında 18 üretim tesisi ve Fas, Bulgaristan ve Kenya’daki satış dağıtım şirketleriyle globalleşme yolculuğuna devam ediyor.

Doğaya karşı sorumlu üretici yaklaşımıyla etkin kaynak kullanımını, geri dönüşümünü ve atık yönetimini iş kültürümüne entegre ederek karbon ve su ayak izimizi azaltan firma, insan ve çevre sağlığına katkı sağlamak adına ürünlerinden naylon, boya, klor, paraben gibi kimyasalları çıkarıyor. Daha verimli üretim teknolojilerine yatırım yaparak enerji tüketimini ve sera gazı emisyonlarını azaltıyor. “Kojenerasyon” teknolojisiyle, akıllı fabrikaların üretim süreçlerinde ve idari operasyonlarında ihtiyaç duyulan tüm enerjiyi karşılıyor. Dünyada toplam 18 tesiste ortalama % 80 enerji verimliliği sağlıyor.


0/(0)
25 Kasım 2020 Çarşamba
Yorum (0)


Yorum Yazınİçerik hakkında ki düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.


Kategori'ye Ait Diğer Haberler