BÜYÜ BİTKİ VE BEE ORTAKLIĞI İLE SU DÖNGÜSÜ ATÖLYESİ

Oluşturma Tarihi : 26 Haziran 2021 Cumartesi

Bahçe tasarım üzerine olan faaliyetleri ile bitki yetiştirmeye özendirmek adına yola çıkan, hem yaşamlara hem de yaşam alanlarına değer katmak için bir araya gelen Büyü, çalışmalarıyla çevreye olan duyarlılığını sürdürüyor.

BEE eat.play.love ile atölye projesini başlatan Büyü, yepyeni bir iş birliğine daha imza attı.

Doğanın büyüsünü paylaşmak ve bitkilerin sihri ile insan hayatına değer katmak için kolları sıvayan üç kadın girişimcinin kurduğu Büyü, 4. senesine giren BEE eat.play.love ile iş birliği için kolları sıvadı. Büyü ve BEE, bu yaz çocuklar için planladığı atölyeleri, Sarıyer’de bulunan BEE eat.play.love’da düzenleyecek.

BÜYÜ BİTKİ VE BEE ORTAKLIĞI İLE SU DÖNGÜSÜ ATÖLYESİBüyü ile BEE ortaklığı

5-7 yaş çocuklara yönelik düzenlenmesi planlanan bahçe atölyeleri etkinliğinde, ekosistemdeki su ve madde döngülerinin modellenmesinin yanı sıra, döngüleri kavramak ve insanın doğaya karşı negatif etkilerini sorgulamak amaçlanıyor. Çocuklar, bu atölye sayesinde hem eğlenecek hem de doğa bilincini ve çevreye duyarlılık alışkanlığını benimseyecek.

Çocuklara, geri dönüşüm alışkanlığı kazandırmak amaçlanıyor

Kavanoz, çakıl taşı, toprak, meyve kabukları, bitki, solucan, ekosistem döngü grafiği ve gözlem tablosunun yer aldığı malzemeler, Büyü tarafından temin edilecek. Atölye sonrası, katılımcılara  ekosistem döngü grafiği verilecek ve çocuklardan, yapılan modeli gözlemleyerek 15- 20 gün içerisinde su döngüsü, çürüme ve bitkideki büyüme değişiklikleri ile ilgili notlar alması istenecek. İnsanın, su ve madde döngülerine olan negatif etkilerinin sorgulanmasının yanı sıra, çocuklara geri dönüşüm alışkanlığı, çevrecilik anlayışı ve sorumluluk alışkanlığı kazandırmak amaçlanıyor.

Geri dönüşümde iş ortaklığı

Toprağa dokunmanın değerini anlatmak, büyüyen bir bitkinin mucizevi gelişimini izlemek ve verilen emek ile neticeyi daha iyi görebilmek adına çalışan Büyü, hem yaşamlara hem de yaşam alanlarına değer katmak adına Coffee Department ile gerçekleştirdiği iş ortaklığında ise, kahve posalarını değerlendirerek geri dönüşüme katkı sağlıyor.


0/(0)
26 Haziran 2021 Cumartesi
Yorum (0)


Yorum Yazınİçerik hakkında ki düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.


Kategori'ye Ait Diğer Haberler