Accor Türkiye, dört kadın yönetici ile konaklama sektörüne dokunacak!

Oluşturma Tarihi : 24 Mart 2024 Pazar

Merkez ofisindeki yöneticilerin yüzde 50’si kadınlardan oluşan Accor Türkiye’den cinsiyet ve fırsat eşitliğinde yeni bir hamle geldi. Konaklama sektöründe kadın yöneticilere yönelik farkındalık ve bilinç sağlamayı amaçlayan Accor Türkiye, çeşitli pozisyonlarda dört kadını direktörlük görevine getirdi.

Cinsiyet ve fırsat eşitliği konusunda kararlı politikalar uygulayan konaklama grubu Accor, Türkiye operasyonundaki birçok departmanını kadın yöneticilere emanet etti. Orta Doğu, Afrika ve Asya Pasifik bölgesinde binden fazla otele sahip olan Accor, sektörde uzun yıllara dayanan deneyimleri ve başarılı kariyerleriyle öne çıkan dört kadın liderini, yönetici pozisyonunda konumlandırarak cinsiyet eşitliğine verdiği önemi bir kez daha gösterdi. Merkez ofisindeki yöneticilerin yüzde 50’sinin kadınlardan oluştuğuna dikkat çeken Accor, konaklama sektöründe fırsat eşitliğinde farkındalık ve bilinçlenme sağlamayı hedefliyor.

Konaklama sektöründeki başarılarıyla dikkat çeken Aysun Dolanbay, Tuğba Demirel Çakar, Cansu Gürcan Ülgez ve Simge Güzel Öğüt, Accor Türkiye’deki yönetici pozisyonlarıyla kadınların başarısına katkı sunacak. Buna göre dört kadın yöneticinin yeni görevleri şöyle:

Dolanbay, 18 yıllık deneyime sahip

Accor Türkiye Premium, Orta Ölçekli ve Ekonomik Markalar Ticari Direktörü olarak atanan Aysun Dolanbay, Accor bölgesel ekibine Swissôtel The Bosphorus İstanbul'daki Satış ve Pazarlama Direktörü olarak görev yaptığı ve Swissôtel'in Accor'a entegrasyonunu denetlediği pozisyondan katıldı. Dört ülkede lüks ve premium oteller için farklı ticari liderlik kapsamlarını yöneten, 18 yıllık otelcilik sektöründeki deneyimiyle Türkiye ile Orta Doğu'da Ritz-Carlton, Hyatt ve Kempinski gibi otellerde satış ve pazarlamada rol alan Dolanbay, her tesisin başarılı bir ticari strateji uygulamasını sağlayarak tesis liderlik ekiplerine stratejik rehberlik sunmayı amaçlıyor.

Sahra Altı Afrika ve Türkiye, Çakar’a emanet

Tuğba Demirel Çakar

Accor Sahra Altı Afrika & Türkiye Premium, Orta Ölçekli ve Ekonomik Markalar Dijital Direktörü olarak atanan Tuğba Demirel Çakar’ın dijital dünyadaki yolculuğu, Accor'da Dijital Pazarlama Müdürü olarak başladı ve yedi yıl boyunca bu becerilerini geliştirdi. Çakar, özellikle başarılı performans pazarlama planlarını geliştirmede, yeni ve mevcut oteller için doğrudan satışları artırmada kritik bir rol oynadı.

Çakar’ın Accor öncesinde Booking.com'da oteller için fiyat ve müsaitlik uzmanı ve koordinatörü olarak görev yaptığı dönemlerde veri analizi, oran paritesi stratejilerini geliştirme ve yeni otel web sitelerinin koordinasyonunu sağlama gibi sorumlulukları bulunuyordu.

Ülgez, gelir performansını artıracak

Cansu Gürcan Ülgez

Accor Türkiye Premium, Orta Ölçekli ve Ekonomik Markalar Gelirler Yönetimi Direktörü olarak atanan Cansu Gürcan Ülgez, konaklama gelir yönetimi alanında Accor, Wyndham ve Hyatt markalarında 10 yılı aşkın deneyime sahip.

Ülgez, yeni görevinde ise Accor’un Türkiye’deki otellerinin gelir performansının artırılmasından sorumlu olacak. Bu doğrultuda Ülgez’in odak noktası; gelir yönetimi yeteneklerini geliştirmek, gelir yönetimi liderlerini ve en iyi uygulamaları desteklemek, süreçleri iyileştirerek Accor’un Türkiye’deki gelir yöntemi kültürünü geliştirmek olacak.

Öğüt, iletişime yön verecek

Simge Güzel Ögüt

Accor Türkiye Premium, Orta Ölçekli ve Ekonomik Markalar Pazarlama & İletişim Direktörü Simge Güzel Öğüt ise turizm ve otelcilik alanındaki 26 yılı aşkın sektör deneyimiyle dikkat çekiyor.

Yolculuğuna Kanada'daki Mount Saint Vincent Üniversitesi'nden mezun olarak başlayan, burada turizm ve otelcilik işletmeciliği diplomasının yanı sıra pazarlama alanında çift ana dal yapan Güzel, Türkiye'deki Ceylan Intercontinental, Holiday Inn, Crowne Plaza ve Milli Saraylar gibi kuruluşlardan Kanada'daki Fairmont Hotels & Resorts'a kadar çok çeşitli coğrafyalarda görev aldı.


0/(0)
24 Mart 2024 Pazar
Yorum (0)


Yorum Yazınİçerik hakkında ki düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.


Kategori'ye Ait Diğer Haberler