SANOFİ TÜRKİYE, BABALIK İZNİNİ 14 HAFTAYA ÇIKARIYOR

Kategori : Kimya
Oluşturma Tarihi : 29 Aralık 2021 Çarşamba

Küresel çapta bir biyoteknolojik ilaç şirketi olan Sanofi, toplumsal cinsiyet eşitliği kapsamında yeni bir farkındalık programını hayata geçiriyor. Sanofi, program kapsamında, Türkiye de dahil olmak üzere dünya genelinde yeni baba olacak çalışanlarına 14 haftalık ücretli izin hakkı tanıyacak. Evlat edinen Sanofi çalışanlarını da kapsayacak yeni düzenleme 1 Ocak 2022 itibarıyla uygulanmaya başlanacak.

Sanofi, eşitlik, kapsayıcılık ve çeşitlilik alanındaki yönetim yaklaşımı kapsamında yeni nesil insan kaynakları uygulamalarını hayata geçirmeye devam ediyor. 1 Ocak 2022 tarihinden itibaren eşi doğum yapan veya evlat edinerek ebeveyn olan tüm Sanofi çalışanları, 14 hafta tam ücretli ebeveyn iznine sahip olacak. Geçtiğimiz yıl Türkiye’de babalar için 3 gün olarak kullanılan yasal izin hakkını 2 haftaya çıkarmış olan şirket, yeni uygulamasıyla 14 hafta ücretli izin olarak güncellenecek. Tüm çalışanları kapsayan doğum izni uygulamasıyla yeni babalar, 14 haftalık ücretli izinlerini toplu veya yönetici onayı ile ilk bölümü 8 haftadan az olmamak kaydıyla bölerek 1 yıl içinde kullanabilecek.

İşyerinde cinsiyet eşitliğini destekleyen bir başka uygulamayı daha hayata geçirdiklerini belirten Sanofi Türkiye, Levant ve İran İnsan Kaynakları Direktörü Margaret Howson, çocukların hem anneleri hem de babaları ile sağlıklı bir bağ kurmasının son derece önemli olduğuna inandıklarını dile getirdi. Bu yeni uygulamayla birlikte, çalışanların çocuklarıyla daha fazla vakit geçirme imkânı bulacaklarını belirten Howson, “Sanofi olarak, çalışanların hayatlarındaki en önemli dönüm noktalarında yanlarında olduğumuzu hissettirmek bizim için mutluluk verici. Çalışan motivasyonu ve bağlılığı açısından olumlu etkilerinin olduğuna inandığımız bu uygulama, cinsiyet eşitliğini desteklemesi bakımından da son derece kıymetli bir adım. Cinsiyet dengesi hedeflerimizi destekleyen yeniliklere imza atmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.


0/(0)
29 Aralık 2021 Çarşamba
Yorum (0)


Yorum Yazınİçerik hakkında ki düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.


Kategori'ye Ait Diğer Haberler