MOLPED “PED KARDEŞLİĞİ”Nİ BAŞLATTI

Kategori : Kimya
Oluşturma Tarihi : 24 Mart 2022 Perşembe

Hayat Kimya’nın hijyenik ped alanında Türkiye’nin öncü markalarından olan Molped, kadınların güzel anlarında olduğu kadar, zor zamanlarında da yanında olmak için “Ped Kardeşliği” projesini başlatıyor. Konuşmamız Gerek Derneği aracılığıyla regl yoksulluğu çeken kadınlara, 1 milyon ped desteğinde bulunan Molped, Getir iş birliği ile “Ped Kardeşliği”ni daha da büyütüyor; daha çok kadının pede ulaşmasına imkân sağlıyor.

Hijyenik pede her kadının erişemediği gerçeğinden hareketle Molped, ‘Ped Kardeşliği’ ile herkesi pede erişimde zorluk çeken kadınlara destek olmaya davet ediyor. Getir iş birliği ile hayata geçirilen projede, Konuşmamız Gerek Derneği aracılığıyla Türkiye’nin dört bir yanındaki binlerce kadına ihtiyacı olan ped desteği sağlanması amaçlanıyor. Ped Kardeşliği’ni, 1 milyon ped gönderimi yaparak başlatan Molped, Getir ile “1 Molped siparişi, 1 Molped desteği” diyerek projeyi daha da büyütüyor.

Gülhan Eğilmez: “Yaşasın Ped Kardeşliği”

Kadınların gerçek ihtiyacından yola çıkarak hayata geçirilen “Ped Kardeşliği” projesi ile iyiliğin halkalarının giderek büyümesini hedeflediklerini belirten Hayat Hijyenik Ped Kategorisi Global Pazarlama Direktörü Gülhan Eğilmez, Konuşmamız Gerek Derneği’ne bağışladıkları 1 milyon ped ile başlattıkları iyilik hareketini yine hep birlikte devam ettirmek istediklerini fade etti. Bu projede Getir ile işbirliği yaptıklarını ve Getir ve Getir Büyük’ten alınacak her Molped ürünü için de ayrıca Molped&Getir olarak ihtiyaç sahibi kadınlara 1 Molped ulaştıracaklarını dile getirdi. Birlik ve dayanışmanın artıp güçlendikçe toplumun da aynı doğrultuda güçlendiğini söyleyen Eğilmez, son olarak da “Yaşasın Ped Kardeşliği!” dedi.

MOLPED “PED KARDEŞLİĞİ”Nİ BAŞLATTI

Kadınların her alanda güçlenmesi için her şeyden önce temel ihtiyaçlarının karşılanması gerektiğinin altını çizen Getir ve GetirBüyük CEO’su Hatice Evren, “Ped Kardeşliği” projesini tüm kadınların en temel ihtiyaçlarından biri olan pede erişimi kolaylaştırmak için hayata geçirdiklerini ifade etti.Evren, konuşmasını bitirirken, Molped iş birliği ile hayata geçirdikleri bu projede birçok kadının hayatına dokunmayı ve çözümün bir parçası olmayı hedeflediklerini de sözlerine ekledi.

2016 yılından beri Türkiye’de regl yoksulluğu ile mücadele eden Konuşmamız Gerek Derneği ise projeyle ilgili şu sözleri ekledi:“Saha çalışmalarımız ve Ocak ayında tamamladığımız Türkiye’de Regl Yoksulluğu anket araştırmamızın ön sonuçları, regl yoksulluğunun düşündüğümüzden çok daha ekstrem bir problem olduğunu gösteriyor. Regl yoksulluğu, kadınların menstrüel ürünlere erişememeleri olarak tanımlanıyor. Molped ve Getir gibi iki büyük markanın çalışmalarımıza destek olması ve 1 Milyondan daha fazla hijyenik ped bağışında bulunmaları Türkiye’de regl yoksulluğunu deneyimleyen kişilere erişmemiz için çok önemli bir adım. ‘Ped Kardeşliği’ projesi kapsamında bize bağışlanan pedleri, Massachusetts Institute of Technology (MIT) öğrencileri ile Regl Yoksulluğu Skorlarına dayanarak seçtiğimiz şehir ve ilçelerdeki yerel paydaşlarımıza göndereceğiz. Buna ek olarak, bölgelere gönderilen bağışlarla beraber regl ile ilgili bilgilendirici içeriklerimizi de ulaştıracağız.”


5,0/(1)
24 Mart 2022 Perşembe
Yorum (0)


Yorum Yazınİçerik hakkında ki düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.


Kategori'ye Ait Diğer Haberler