PANTENE VE Pİ KADIN KANSERLERİ DERNEĞİ ‘BİRLİKTE DAHA GÜÇLÜYÜZ’ DEDİ

Kategori : Kimya
Oluşturma Tarihi : 16 Mart 2022 Çarşamba

Dünyanın önemli saç bakım markalarından Pantene, Pi Kadın Kanserleri Derneği ile gerçekleştirdiği ‘Uzun ve Güçlü Bir Hayat’ projesi için Canan Ergüder, Arzu Karataş, Ceren Tonguç ve Ayşe Arman’ın da katılımıyla düzenlenen etkinlikte buluştu.

Pantene, ‘Uzun ve Güçlü Bir Hayat’ projesinde kanserle mücadele eden güçlü kadınlara destek olmak için Pembe İzler Kadın Kanserleri Derneği ile tekrar bir araya geldi. Kadın kanserleri ve erken teşhisin önemine farkındalık yaratmak amacıyla yola çıkılan proje kapsamında Pantene, bu yıl da kanserle mücadele sürecinde saçlarını kaybetmiş kadınlara bağışlanan peruklar ile daha çok kadına güçlü saçlarla kendisini iyi hissettirmeye devam etmeyi amaçlıyor.

Uzun yıllardır kadın kanserleri hakkında projeler ve farkındalık hareketleri üstlenen Pantene, birkaç yıl önce Pembe İzler Kadın Kanserleri Derneği beraberliğinde yaptığı çalışmalar ile kemoterapi sürecinde saçlarını kaybetmiş kadınlara peruk bağışında bulunmuştu. Bugüne kadar onlarca kadının hayatına dokunan projenin sürdüğünü duyurmak amacıyla Pantene ve Pİ Kadın Kanserleri Derneği buluştu. Ayşe Arman moderasyonuyla düzenlenen etkinlikte P&G Türkiye Başkan Yardımcısı Ceren Tonguç, Pİ Kadın Kanserleri Derneği Başkanı Arzu Karataş ve Canan Ergüder’in de katılımıyla erken teşhisin önemi, kadın kanserleri ve yüzlerce kadının hayatına dokunan bağış kampanyası üzerine sohbet edildi. Ayrıca etkinlikte proje çerçevesinde daha önce peruk bağışı almış kadınların gönderdiği mesajlar ile hazırlanan video çalışmasının da gösterimi yapıldı.

PANTENE VE Pİ KADIN KANSERLERİ DERNEĞİ ‘BİRLİKTE DAHA GÜÇLÜYÜZ’ DEDİ

En büyük destekçisi ailesi ve sevdikleri oldu

Kendisine kanser tanısı konulduğunda önceliğinin, tedavi sürecinin de el verdiğince çalışmaya devam etmek ve mevcut düzenini minimum seviyede bozmak olduğunu anlatan Canan Ergüder, teşhis sırasında pandemi sürecinin başında olduğumuz için çalışmaya devam ettiği sürecin beklediğinden kısa olduğunu görse de, elinden geldiğince kendini işine verdiğini ifade etti. Daha sonrasında tedavi sürecinde kendisini en çok ümitlendiren ve moralini yüksek tutmasını sağlayanın ailesi ve sevdiklerinden gördüğü destek olduğunu belirten Ergüder, tedavisi boyunca eşi ve oğlunun yanında olduğunu bilmenin kendisine en büyük destek olduğunu dile getirdi.

Pİ Kadın Kanserleri Derneği Başkanı Arzu Karataş;“Düşünün her yıl binlerce kadın kemoterapiye başlıyor ve bir süre sonra saçlarını kaybediyor. Oysaki saçın kadın hayatında kendini iyi ve güçlü hissetme açısından çok önemli bir yeri var. Kanser tedavisi süreci ise uzun süren ve güçlü kalınması gereken bir süreç ve bu dönemde kadınlar kendilerini iyi ve güçlü hissetmeye daha çok ihtiyaç duyuyorlar. Bu yüzden saçların dökülmeye başlaması kanserle mücadele eden kadınlar için süreci adeta daha zorlu bir hale getiriyor. ‘Kanser olduğumu, saçım döküldüğü zaman hissettim!’ diyen çok kadın var. Ben de öyle hissetmiştim! Kanser olduklarını saçları döküldüğünde tam olarak anladıklarını ve saçları döküldükten sonra aynaya bakmaya zorlandıklarını belirtiyor. Bu yüzden saçın dökülmesi kanserle mücadele eden kadınlar tarafından yalnızca görünürde bir değişiklik olmaktan öteye geçerek sağlık ve umut ile bütünleşiyor. Ayrıca bu projedeki destekleri için Pantene’e de teşekkür etmek istiyorum”dedi.

Hedef kitlesi kadınlar olan bir saç bakım markası olarak, saçın kadınların günlük hayatındaki öneminin ve kadının özgüvenine etkisinin çok farkında olduklarını kaydeden P&G Türkiye Başkan Yardımcısı Ceren Tonguç, konuyla alakalı yaptığı konuşmada: “Sabah işe gitmeden istenildiği şekle sokulamayan saçın bile bir kadının o gün içerisindeki ruh halini ne derece etkileyebildiğini biliyoruz. Bu farkındalıklarla yola çıktığımızdan, bu proje çerçevesinde kemoterapi tedavisi gören güçlü kadınlar kendi saçlarına tekrar kavuşana dek onlara peruk desteği sağlayarak aslında her kadının aynaya baktığında kendini daha iyi hissetmesini sağlamayı amaçlıyoruz” dedi.

PANTENE VE Pİ KADIN KANSERLERİ DERNEĞİ ‘BİRLİKTE DAHA GÜÇLÜYÜZ’ DEDİ

Bu iş birliği kapsamında peruk desteği alan isimlerden Ayşe Gençmazlum: “Peruk öncelikle kendinizi iyi hissetmek, o yeni görüşünüze alışma sürecinde desteklemek için çok yardımcı oluyor. Kemoterapi alan insanların dış görünüşü için geçerli olan sürekli bir bakış var. Dış görüşünüzle ilgili siz kaygılı olmasanız da bir noktada dışarıdan gelen bakışlarla kaygı da başlıyor. Bu başkası ne düşünür diye yaşamaktan ziyade kendini korumakla ilgili bir konu bence. İşte bu yüzden peruk başta kendinizi iyi hissetmek için çok önemli” diyerek düşüncelerini ifade etti.

Pİ Kadın Kanserleri Derneği ile imza attığı Uzun ve Güçlü Bir Hayat projesi çerçevesinde Pantene, erken teşhisin kadın kanserleri ile mücadelede önemine dikkat çekerek Türkiye’de kadın kanserlerine gerekli farkındalığı sağlamayı planlıyor. 2020 yılından bu yana kanserle mücadele etmiş pek çok kadının hayatına dokunan proje sayesinde kemoterapi sürecinde saçlarını kaybetmiş yüzlerce kadın kendi saçlarına tekrar kavuşana kadar peruk desteği alacak. Kurulduğu 2014 yılından bu yana kadın kanserleri ile savaşan kadınların tedavi sürecinde ve sonrasında en büyük destekçileri olan Pİ Kadın Kanserleri Derneği ve Pantene tarafından ortak yürütülen proje, 2022 yılında da “Birlikte Daha Güçlüyüz” sloganıyla kanserle mücadele eden güçlü kadınlara ve ailelerine destek olacak.


0/(0)
16 Mart 2022 Çarşamba
Yorum (0)


Yorum Yazınİçerik hakkında ki düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.


Kategori'ye Ait Diğer Haberler