TRẦN GẤM, VİETNAM BİYOGAZ İŞLETMESİ SAHİBİ

Kategori : Dünya Turu
Oluşturma Tarihi : 30 Ocak 2024 Salı

Trần Gấm, Vietnam’da yaşayan, biyogaz işletmesi sahibi bir girişimci. 2012 yılından beri Vietnam'daki çiftliklere, iklim dostu diye tanımlanan enerji kaynakları sunmaya başladı.

İki çocuk annesi olan Trần, Vietnam pazarındaki boşluğu ve bu konudaki ihtiyacı fark ederek Hanoi'de biyogaz tesisleri kurarak yönetmeye başladı ve daha sonra bu operasyonlarını büyüterek üç komşu eyalete daha yaydı.

Kendisinin ürettiği proje, inek ve domuz gübresi ile su bitkilerini ve diğer atıkları, doğal gazdan çok daha sürdürülebilir bir enerji kaynağı olarak kabul edilen biyogaza dönüştürmek yoluyla çiftçilerin maliyetlerini azaltmalarına yardımcı olmayı hedefliyor. Bu yolla üretilen biyogaz daha sonra ev içinde de enerji kaynağı olarak kullanılabiliyor.

Trần Gấm gibi girişimcilerin kurduğu buna benzer kuruluşlar, yerel toplulukların ilgisini çekiyor ve iklim değişikliğinin önlenmesi için gereken siyasi desteği sağlayabiliyor.

Trần: "Yaşarken iyi yaşamaya dikkat etmeliyiz. Bu nedenle, fiziksel egzersizi, dengeli beslenmeyi ve uyku düzenini koruyarak ve sağlık durumumuzu iyileştirerek sevdiklerimi korumaya çalışıyorum. Ayrıca insanları organik bir yaşam tarzına, kendi meyve ve sebzelerini yetiştirmeye ve sebzelerimizde kimyasal ilaçlar kullanılmamasını savunmaya teşvik ediyorum” diyor.


0/(0)
30 Ocak 2024 Salı
Yorum (0)


Yorum Yazınİçerik hakkında ki düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.


Kategori'ye Ait Diğer Haberler