NESTLÉ WATERS, KADINLARA FORKLİFT OPERATÖRLÜĞÜ EĞİTİMİ VERİYOR

Kategori : Gıda
Oluşturma Tarihi : 28 Mart 2022 Pazartesi

Nestlé Waters, toplumsal cinsiyet eşitliğini sağlamaya yönelik hayata geçirdiği farkındalık projelerine bir yenisini daha ekledi. Proje kapsamında, tesislerinin bulunduğu Bursa’nın çevre köylerindeki kadınların forklift ehliyeti almalarına ve bir meslek edinmelerine destek oluyor. Mart ayı boyunca Nestlé Waters Uludağ fabrikasında pratik ve teorik eğitim alacak olankadın operatör adaylarından eğitim sonunda başarılı olanlara iş imkanı da sunulacak.

NESTLÉ WATERS, KADINLARA FORKLİFT OPERATÖRLÜĞÜ EĞİTİMİ VERİYOR

2001 yılında Türkiye su pazarına giren ve 114 yıldır Türkiye’de öncü beslenme, sağlık ve iyi yaşam şirketlerinden Nestlé’nin su için özel oluşturulan Stratejik İş Birimi (SBU) olarak faaliyetlerine devam ede Nestlé Waters, kadınların eşit şartlarda iş hayatına katılımı için çalışmalar yürütüyor. Toplumsal cinsiyet eşitliğini sürdürülebilir bir toplumsal refahın anahtarı olarak gören Nestlé Waters, cinsiyet eşitliğini 2008 yılından beri bir öncelik olarak ele alıyor ve tüm seviyelerdeki kadın çalışanların sayısını artırmak hedefine uygun olarak İnsan Kaynakları politikaları oluşturuyor. Mentorluk ve koçluk programları ile kadın çalışanlarına gelişim fırsatları da sunan Nestlé Waters, rol model etkinlikleri ve bilinç dışı önyargı eğitimleri ile farkındalığın artırılması için de çalışıyor. Bununla birlikte her yıl, Bursa’nın çevre köylerinde yaşayan ve üniversiteden yeni mezun olan genç kadınların kariyerlerine ilk adımlarında onlara ilham vermeyi amaçlayan, Nestlé’nin değerli iç eğitmen kadrosunun katılımıyla, Erikli Gençlik İnisiyatifi eğitim programını sunuyor.

Son olarak Nesté Waters, kadınların erkek yoğun işlerde de çalışmasını desteklemek amacıyla kadınlara yönelik forklift operatörlüğü eğitimi başlattı. Bu kapsamda, tesislerinin bulunduğu Bursa’nın çevre köylerinden kadınlara, 28 Şubat ve 1 Mart günlerinde Nestlé Waters fabrikasında pratik ve teorik forklift operatörlüğü eğitimi verildi. Eğitim sonunda ehliyet almaya hak kazananlara ise iş imkanı sunulması hedefleniyor.

Şirketin, global kurumsal kültürünün bir yansıması olarak uzun yıllardır hem şirket bünyesinde hem şirket dışında toplumsal cinsiyet eşitliğini sağlayacak adımlar attıklarını belirten Nestlé Waters Türkiye Genel Müdürü Michel Beneventi, kadın çalışanların iş hayatına kattığı değerin önemsediklerini ve kadın işi-erkek işi diye yapılan ayrımcılıkla mücadele ettiklerini ifade etti. Bunun bir parçası olarak kendilerine mesken benimsedikleri Bursa’nın köylerinden, kadınlara yeni iş fırsatlarının kapısını açan, forklift operatörlüğü eğitimi düzenledikleri bilgisini verenBeneventi, kadınların bu eğitimle bilgilenmenin yanı sıra bir de meslek edinmiş olacaklarını dile getirdi. Ve aslında projenin en önemli noktasının bu olduğunu vurguladı. Beneventi, “Ayrıca eğitim katılımcılarını yeni çalışan olarak aramızda görmek de gurur verici olacak. Bu öncü kadınlar, başka kadınlara da cesaret verecek, bölgedeki farkındalığın artmasına katkı sağlayacak. Kadınların azmine, titizliğine ve öğrenme çabasına inanıyoruz ve farklı platformlarda projelerle desteklemeye de devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

NESTLÉ WATERS, KADINLARA FORKLİFT OPERATÖRLÜĞÜ EĞİTİMİ VERİYOR

NestléWaters’ın, bölgeye yönelik çalışmaları toplumsal cinsiyet eşitliliğini sağlayıcı faaliyetlerle sınırlı değil. 20 yılı aşkın zamandır gönül bağı kurduğu Bursa’ya ve Uludağ’a sonsuz minnetini, farklı alanlardaki yatırımlarıyla gösteriyor. Bu kapsamda geçtiğimiz günlerde “Erikli Korumamız Gerekli İnisiyatifini” başlatarak T.C. Bursa Uludağ Üniversitesi’nin öncülüğünde Uludağ’da biyoçeşitliliği anlamak ve korumak için saha çalışmaları başlattı. Şirket ayrıca, Bornova Zirai Mücadele Araştırma Enstitüsü’nün rehberliğinde sürdürülebilir tarımı desteklemek hedefiyle, Bursa için önemli gelir kaynaklarından biri olan kestane ağaçlarının korunması ve üreticilerin bilinçlendirilmesi için harekete geçti.


0/(0)
28 Mart 2022 Pazartesi
Yorum (0)


Yorum Yazınİçerik hakkında ki düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.


Kategori'ye Ait Diğer Haberler