SODEXO GRUBU’NA ÇEŞİTLİLİK VE FIRSAT EŞİTLİĞİ ÖDÜLÜ

Kategori : Hizmet
Oluşturma Tarihi : 26 Kasım 2022 Cumartesi

Cinsiyet eşitliği anlayışını kurum kültürü haline getiren Sodexo, yönetim seviyesinde kadın oranının artırılması konusundaki başarısıyla 120 Fransa merkezli şirket içinde Çeşitlilik ve Fırsat Eşitliği sıralamasında birinci oldu.

Bu vizyonun bir parçası olmaktan memnuniyet duyduklarını dile getiren Sodexo Avantaj ve Ödüllendirme CEO’su Eda Uluca Özcan; Türkiye’de bu bakış açısını yansıtacak çalışmalar gerçekleştirdiklerini ve bunun sonucunda yönetici kademesinde kadın çalışan oranını yüzde 43’e ulaştırdıklarını belirtti.

Sodexo, danışmanlık firması Convictions RH tarafından, 120 Fransa merkezli şirketin Çeşitlilik ve Fırsat Eşitliği alanında yürüttüğü çalışmaların değerlendirildiği sıralamada birinci oldu. Ödülü Sodexo’ya, Fransız Ulusal Meclisi'nde düzenlenen törende, Cinsiyet ve Fırsat Eşitliği Bakanı Isabelle Rome takdim etti.

İş yerinde cinsiyet dengesinin sağlanmasının Sodexo’nun en önemli önceliklerinden biri olduğunu belirten Sodexo Avantaj ve Ödüllendirme Hizmetleri CEO’su Eda Uluca Özcan yaptığı açıklamada “Sodexo olarak iş dünyasının gündeminde olan çeşitlilik, eşitlik ve kapsayıcılık konularında somut adımlar atmaya odaklanıyoruz. Global değerlendirmeler sonucunda Sodexo’nun bu alanda taahhüdünü yerine getirdiğini görmekten ve değerli kurumlar tarafından takdir edilmesinden büyük onur duyuyoruz. Bu başarıda şüphesiz ki faaliyet gösterdiğimiz diğer ülkelerin aldığı inisiyatiflerin rolü büyük. Sodexo Türkiye olarak cinsiyet ve fırsat eşitliğini tüm iş süreçlerimizin ve İK politikalarımızın temeline oturtuyoruz. Bu çalışmalarımızla ülkemizde kadın istihdamına en fazla katkı sağlayan şirketlerden biriyiz” dedi.

Sodexo Grup bünyesinde; 2022 Ağustos itibarıyla yönetim kurulunun yüzde 60'ını, yönetim komitesinin yüzde 41'ini, üst düzey yöneticilerin yüzde 41'ini, tüm yönetimin yüzde 44'ünü ve tüm çalışanların yüzde 56'sını kadınlar oluşturuyor.


4,5/(2)
26 Kasım 2022 Cumartesi
Yorum (0)


Yorum Yazınİçerik hakkında ki düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.


Kategori'ye Ait Diğer Haberler