VICTORIA'S SECRET “KADIN KANSERLERİ KÜRESEL FONU” HAYATA GEÇİRDİ

Kategori : Kimya
Oluşturma Tarihi : 21 Aralık 2021 Salı

Victoria’s Secret, uzun süredir iş birliği yaptığı Pelotonia ve Amerikan Kanser Araştırmaları Derneği (AACR) ile  “Victoria’s Secret Kadın Kanserleri Küresel Fonu” duyarlılık çalışmasına imza attı.

VICTORIA’S SECRET “KADIN KANSERLERİ KÜRESEL FONU” HAYATA GEÇİRDİVictoria’s Secret ve partneri Pelotonia, kadın bilim insanları tarafından yapılan kadın kanserleri araştırmalarında inovasyonu hızlandırmak için kurduğu Victoria’s Secret Kadın Kanserleri Küresel Fonu’nu hayata geçirdi. Bu girişim, geleceğin kadın bilim insanlarına ve kadın kanserlerine yönelik yapılan yenilikçi tedaviler ve araştırma projelerine finansman desteği sağlamanın yanı sıra bilimsel başarı ödülleri, kadın bilim insanlarına yönelik hibe finansmanı ve araştırma eşitsizliklerini de ele alacak. Victoria’s  Secret bu girişimi başlatmak için beş kadın kanser araştırmacısına, kadın kanserleri alanına olağanüstü katkılarını takdir etmek ve daha da ileriye taşımaları için her biri 100.000 ABD Doları tutarında bilimsel başarı ödülü verecek. Proje kapsamında bu beş değerli ödül için adaylıklar, fonun bilimsel ortağı Amerikan Kanser Araştırmaları Derneği (AACR) tarafından denetlenen küresel kanser araştırma uzmanlarından oluşan bir komite tarafından kabul edilecek ve gözden geçirilecek.

VICTORIA’S SECRET “KADIN KANSERLERİ KÜRESEL FONU” HAYATA GEÇİRDİLansmanda konuşma yapan Victoria’s Secret Kadın Kanserleri Küresel Fonu Bilimsel Danışma Komitesi eşbaşkanı ve Amerikan Kanser Araştırmaları Derneği CEO’su Margaret Foti, Victoria’s Secret Kadın Kanserleri Küresel Fonu”nun ve bu yeni girişimin yalnızca kanser araştırmalarının geleceğine önemli bir yatırım olmadığına dikkat çekti. Foti, projenin, aynı zamanda kanser araştırması, tedavisi ve önlenmesinin tüm alanlarında önemli ilerlemelere öncülük eden mükemmel kadın kanser araştırmacılarının tanınmasını temsil ettiğini vurguladı.

New Orleans’taki 2022 AACR Yıllık Toplantısı sırasında açıklanacak beş bilimsel başarı ödülüne ek olarak, Victoria’s Secret, Pelotonia ve AACR, 2022 ve 2023’te kanser araştırma hibe programları oluşturmak için işbirliği yapmaya devam edecek. Hibeler, dünya çapında kadın kanserleri alanında yenilikçi kanser araştırmaları yürütmek için çalışan orta ve erken aşama kadın araştırmacılara finansman sağlamayı hedefliyor. Bu fon, toplamda en az 20 kadın kanser araştırmacısına finansman desteği sağlamayı hedefliyor. Hibe desteği alan araştırmacılar, AACR liderliğindeki Bilimsel Danışma Komitesi ile birlikte benzersiz bir ağa katılmaya ve iletişim ve işbirliğini teşvik etmek için düzenlenecek sanal ve yüz yüze katılım faaliyetlerine davet edilecek.

VICTORIA’S SECRET “KADIN KANSERLERİ KÜRESEL FONU” HAYATA GEÇİRDİVictoria’s Secret Kadın Kanserleri Küresel Fonu Bilimsel Danışma Komitesi Eş Başkanı, Ohio Eyalet Üniversitesi Kapsamlı Kanser Merkezi’nin direktörü ve doktora unvanına sahip kanseri atlatan, Electra Paskett “Proje fonu, kanser araştırmaları alanında yeterince temsil edilmeyen kadın araştırmacılara gelir sağlayarak, kadın kanser araştırmacılarının geliştirilmesi ve elde tutulmasında dönüşüm yaratacak” dedi.

Kadın kanserlerinin dünya çapında milyonlarca kadını etkilediğini söyleyen Victoria’s Secret‘ın iletişim ve toplumla ilişkilerden sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Christy Tostevin, bu alanda tarihsel olarak yetersiz kaynak olduğundan söz etti.  Bu kritik öneme sahip işi yapan kadın bilim insanlarını desteklemek için Victoria’s Secret Kadın Kanserleri Küresel Fonu’nu başlatmaktan gurur duyduklarını dile getiren Tostevin, kanser araştırmalarını uzun süredir desteklediklerini ancak kadınlar için kanser araştırmalarında kadınlar tarafından inovasyonu hızlandıran bu özel programın, markalarının kadınlar için olumlu değişim yaratma misyonunu desteklemelerinin somut bir yolu olduğunu belirterek sözlerini tamamladı.


0/(0)
21 Aralık 2021 Salı
Yorum (0)


Yorum Yazınİçerik hakkında ki düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.


Kategori'ye Ait Diğer Haberler