MİGROS KADIN AKADEMİSİ İLE DAHA GÜÇLÜ KADINLAR

Kategori : Perakende
Oluşturma Tarihi : 14 Nisan 2021 Çarşamba

Cinsiyet ve fırsat eşitliği konularına olan duyarlılığı ve topluma değer katan çalışmalarıyla Türkiye’nin sevilen markası olan Migros, yepyeni bir eğitim platformunu hayata geçiriyor.

Kişisel gelişim eğitimlerinden mesleki eğitimlere kadar uzanan geniş bir yelpazede, üyelerine destek verecek olan Migros Kadın Akademisi, işini kurma noktasına gelen kadınların çalışma hayatına katılımlarına ve ürettikleri ürünleri pazarlamalarına da destek olacak bu projeyle 1 milyon kadına ulaşmayı hedefliyor.

Hedef 1 milyon kadın

Kadınların hayata daha aktif olarak katılmalarına, kişisel gelişimlerine yatırım yapmalarına ve meslek sahibi olmalarına destek vererek bugüne kadar yüz binlerce kadına sertifikalı eğitimler veren Migros Aile Kulübü ve Migros çalışanlarının mesleki, kişisel ve liderlik yetkinliklerini geliştirmeyi amaçlayan Migros Perakende Akademisi güçlerini birleştirdi.

Kadınların farklı konularda aldıkları eğitimlerle kendilerini geliştirmelerine ve yeni beceriler edinmelerine katkıda bulunmak amacıyla kurulan Migros Kadın Akademisi, eğitim platformu projesi ile kadınların sosyal hayatta ve iş yaşamında kendilerini daha güçlü hissetmelerini sağlamayı amaçlıyor.

Migros Kadın Akademisi’ne katılan kadınlar, bir yandan kişisel farkındalık eğitimleriyle yaşamlarına yenilik katacak ve kaliteli zaman geçirmelerini sağlayacak hobiler edinirken, diğer yandan iş hayatına atılabilmeleri için yeni beceriler kazanma ve kendi işini kurma imkanına sahip olacak.

MigrosTV üzerinden kolaylıkla erişilebilinecek olan Migros Kadın Akademisi eğitim platformunda, tarım, aile, kişisel gelişim, sağlık, hobi ve mesleki eğitimlerin yanı sıra girişimcilik, finans, inovasyon ve dijitalleşme gibi konularda alanında uzman akademisyenler tarafından eğitim alma fırsatı sunulacak.

2021 stratejileri doğrultusunda kadın, eğitim ve tarımı odağına alarak çalışmalarına yön veren Migros, Kadın Akademisi üzerinden verilen eğitimlerle hem kadınların iş yaşamına kazandırılmasına, hem de başta tarım olmak üzere birçok alanda gelişmesine destek olarak Türkiye genelinde 1 milyon kadının eğitimine katkıda bulunmayı hedefliyor. Migros, Migros Kadın Akademisi’nde eğitimlerini tamamlayıp sertifikalarını alan ve belirlenen kalite süreçlerini başarıyla geçen kadın üreticilere, el emeği ürünlerini tüketicilerle buluşturabilme fırsatı da sunuyor.

İlerleyen dönemde perakende sektörünün öncülerinden olan Migros’un alanında uzman ve önemli başarılara imza atmış kadın yöneticilerinin de tecrübelerini paylaşacağı bu platformda, müşterilerin ve çalışanların bir araya geleceği etkinliklerin hayata geçirilmesi planlanıyor.


0/(0)
14 Nisan 2021 Çarşamba
Yorum (0)


Yorum Yazınİçerik hakkında ki düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.


Kategori'ye Ait Diğer Haberler