MOLPED KIZ SÖZÜ AKADEMİ İLK MEZUNLARINI VERDİ

Kategori : Sağlık
Oluşturma Tarihi : 09 Ekim 2022 Pazar

Her yaştan kadın için en yakın arkadaş olma vizyonuyla hareket eden Molped’in, AçıkBeyin iş birliğinde hayata geçirdiği ve 250 kadının 12 haftalık bir eğitim aldığı Kız Sözü Akademi tamamlandı.

Söz konusu eğitim programı sonunda yapılan değerlendirmelerde kadınların özgüven düzeyinin yüzde 92,58 oranında arttığı gözlemlendi. Bununla birlikte kadın olmanın iş hayatına engel olduğu algısında yüzde 73,18 oranında bir azalma görülerek konuyla ilgili önemli bir farkındalık kazanıldı. Molped’in kadınların hedeflerini, hayallerini ve kendilerini keşfederek geleceklerini şekillendirmelerine yardımcı olmak amacıyla hayata geçirdiği Kız Sözü Akademi’nin 1. dönemi tamamlandı.  Kız Sözü Akademi’de Türkiye genelinden 250 genç kadın, Prof. Dr. Sinan Canan yönetimindeki AçıkBeyin’in alanında uzman eğitmenleri rehberliğinde; İnsanın Fabrika Ayarları, Bilimsel Düşünce, İletişim ve İfade Eğitimi, Kişisel Markalaşma, İş Hayatında Kadın, Aşık Beyin, Bir Beynin İnşası, Yeni Dünyanın Cesur İnsanı gibi kişisel gelişimlerine katkıda bulunacak farklı konu başlıklarından oluşan 12 haftalık eğitim programını başarıyla tamamlayarak sertifikalarını almıştı.

Kız Sözü Akademi’de eğitim alan kadınların bir sorunla karşılaştıklarında pes etme eğilimlerinde eğitim öncesine göre yüzde 24,94 oranında bir iyileşme gözlemlendi. Yine yaşam boyu öğrenme konusunda tutkuları yüzde 60,71 artarken, kariyer endişelerinde yüzde 46,72’lik bir azalma görüldü. Değerlendirmede ölçümlenen ve en çok gelişme görülen kavram ise yüzde 107,83 iyileşme oranıyla “Geleceğe ve İş Hayatına Dair Motivasyon Düzeyi” oldu. Alınan 12 haftalık eğitim sonunda katılımcıların özgüven düzeyinde yüzde 92,58 oranında pozitif gelişme gözlemlenirken, kadın olmanın iş hayatına engel olduğu algısında yüzde 73,18 oranında bir azalma görülerek konuyla ilgili önemli bir farkındalık kazanmaları sağlandı.

Eğitim sonrasında yapılan değerlendirmede ortaya çıkan sonuçlar, eğitim programının kadınlar üzerinde pozitif etki sağladığını da gözler önünde serdi, buna göre:

Kız Sözü Akademi’de eğitim alan kadınların bir sorunla karşılaştıklarında pes etme eğilimlerinde eğitim öncesine göre yüzde 24,94 oranında bir iyileşme gözlemlendi. Yine yaşam boyu öğrenme konusunda tutkuları yüzde 60,71 artarken, kariyer endişelerinde yüzde 46,72’lik bir azalma görüldü. Değerlendirmede ölçümlenen ve en çok gelişme görülen kavram ise yüzde 107,83 iyileşme oranıyla “Geleceğe ve İş Hayatına Dair Motivasyon Düzeyi” oldu. Alınan 12 haftalık eğitim sonunda katılımcıların özgüven düzeyinde yüzde 92,58 oranında pozitif gelişme gözlemlenirken, kadın olmanın iş hayatına engel olduğu algısında yüzde 73,18 oranında bir azalma görülerek konuyla ilgili önemli bir farkındalık kazanmaları sağlandı.5,0/(1)
09 Ekim 2022 Pazar
Yorum (1)


Yorumlar

siz de kız sözü verin kariyer peşinizden koşun ve hedeflerimizin peşinden kosalım kızlar Nedersiniz olur mu bence süper olur harika bir şey bu bence denir kızlar


06 Kasım 2022 Pazar 21:49
Seray beril mert
Seray beril mert

Yorum Yazınİçerik hakkında ki düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.


Kategori'ye Ait Diğer Haberler