CİGNA’DAN ‘ANNELERE KOÇLUK’ UYGULAMASI

Kategori : Sağlık
Oluşturma Tarihi : 21 Şubat 2023 Salı

Cigna, “Annelere Koçluk” isimli farkındalık projesi ile sigorta sektöründeki örnek uygulamalarına bir yenisini daha ekledi. Projede, Cignalı anne-babalara etkin ebeveynlik programları sunan Cigna Parents Kulübü ile gelişimlerinin desteklenmesi hedefleniyor.

QNB Finansbank ortaklığında faaliyet gösteren bir sağlık hayat ve emeklilik sigortası şirketi olan Cigna Sağlık Hayat ve Emeklilik, ‘Hayat Boyu Birlikte’ söylemini rehber edinerek iyi hissettiren ürün ve hizmetler geliştirmeye devam ederken diğer taraftan da çalışanlarının da yaşamına dokunacak yenilikçi uygulamaları hayata geçiriyor.

Çalışanlarının ihtiyaç ve beklentileri doğrultusunda özel hayatlarında da iyileştirmeler sağlanması hedefiyle başlatılan çalışan kulüplerinden biri olan Cigna Parents ile Cignalı anne-babalara etkin ebeveynlik programları sunuluyor. Kulüp; doğum sonrası oryantasyon desteği, deneyimli ebeveynlerin buluşabileceği Whatsapp grupları, ebeveyn-çocuk aktiviteleri ve ebeveyn hediye çeki gibi uygulamalarla etkin ebeveynliği güçlendiriyor.

Cigna’dan ‘Annelere Koçluk’ Desteği

Etkin ebeveynlik çalışmaları kapsamında ‘Annelere Koçluk’ uygulamasını başlatarak örnek bir çalışmaya daha imza atan Cigna’da çalışan annelere özel sunulan insan kaynakları uygulamalarıyla kadının iş dünyasına aktif katılımını da desteklenmesi amaçlanıyor. Uygulama ile ayrıca doğum izninden yeni dönen annelere koçluk desteği sağlanıyor. İşe adaptasyonu kolaylaştırırken iş ve özel yaşam dengesini korumak için annelere yol göstermeyi hedefleyen koçluk desteği, profesyonel ebeveyn koçları tarafından veriliyor. Yeni anneler, işe döndükleri tarihten itibaren bir yıl içinde geçerli olacak şekilde bu programdan yararlanabiliyor.

 


5,0/(1)
21 Şubat 2023 Salı
Yorum (0)


Yorum Yazınİçerik hakkında ki düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.


Kategori'ye Ait Diğer Haberler