BINANCE KADIN AKADEMİSİ İLK MEZUNLARINI VERDİ

Kategori : Teknoloji
Oluşturma Tarihi : 10 Haziran 2023 Cumartesi


Global düzeyde faaliyet gösteren blokzincir ekosistemi ve kripto para altyapısı sağlayıcısı Binance, ‘Binance Kadın Akademisi’ içinde hayata geçirdiği eğitimlerin ilkini tamamlayıp 23 kadın mezun verdi.

Binance Kadın Akademisi’ 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde finans alanına ilgi duyan ve profesyonel olarak kripto ekosisteminde var olmak isteyen kadınlara özel bir proje başlattı. ‘Binance Kadın Akademisi Mentorluk Programı’ adı altında başlatılan proje ile programa katılan 23 kadına 6 haftalık eğitimler verildi. Eğitimlerini tamamlayıp sertifikalarını almaya hak kazanan katılımcılar ayrıca 1.000 USD değerindeki Binance ödül havuzundan faydalanma hakkına da sahip oldular.

“Amacımız birçok kadına eğitim desteği verebilmek”

Binance Türkiye, CIS, Avustralya'dan sorumlu Pazarlama Direktörü Harika Eldoğan, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, Binance olarak daha fazla kadına ulaşarak finansal okuryazarlık yetkinliklerinin gelişimine destek olmayı hedeflediklerini ve katılımcıların finansal başarılarına şahitlik etmeyi istediklerini belirterek sözlerine başladı. Kadınlara yönelik olarak başlattıkları bu mentorluk programına gelen yoğun ilgiden büyük memnuniyet duyduklarını aktaran Eldoğan, “Amacımız birçok kadına eğitim desteği verebilmek ve Türkiye’de finansal özgürlük ekosisteminin büyümesinde önemli rol oynayacağına inandığımız kadınları bu yolla güçlendirmek. İlk mezunlarımızı tebrik ediyor, Blockchain ve Web3 dünyasındaki başarılarının devamını diliyorum” şeklinde konuşarak sözlerini tamamladı.

‘Binance Kadın Akademisi’ Mentorluk Programı, kadınların finansal bilgi ve becerilerinin artırılmasına destek olmayı ve bu eğitimler ile blokzinciri alanında profesyonel kariyeri hedefleyen kadınlara da rehber olmayı amaçlıyor. Binance’in eğitmen ekibi tarafından gerçekleştirilen kurslarda Web3, blokzincir, kripto alanları başta olmak üzere blokzinciri alanında pazarlama stratejileri, müşteri ilişkileri yönetimi, halkla ilişkiler gibi çeşitli konu başlıklarında oturumlar düzenleniyor. Online olarak gerçekleştirilen eğitime katılanlar 1000 dolar değerindeki ödül havuzundan faydalanırken, ayrıca eğitimi başarı ile tamamlayan 5 kişi 100’er dolar değerinde ödül kazanıyor.


0/(0)
10 Haziran 2023 Cumartesi
Yorum (0)


Yorum Yazınİçerik hakkında ki düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.


Kategori'ye Ait Diğer Haberler