iYZİCO KADIN GİRİŞİMCİ DESTEK PROGRAMI’NIN 2. BAŞVURU DÖNEMİ BAŞLADI

Kategori : Teknoloji
Oluşturma Tarihi : 23 Aralık 2021 Perşembe

Türkiye’nin finans teknolojileri sektörünün önde gelen ismi iyzico’nun hayata geçirdiği “iyzico Kadın Girişimci Destek Programı”nda ikinci başvuru dönemi başladı.

Kadın girişimcilerin hayatını kolaylaştırarak onlara destek olmayı hedefleyen iyzico, daha önce hayata geçirdiği farkındalık projesi olan “iyzico Kadın Girişimci Destek Programı“nın 2. dönem başvurularını almaya başladı. Bu dönemde kabul edilecek kadın girişimcilere ilk dönemde olduğu gibi finanstan eğitime, pazarlama ve tanıtımdan özel indirimlere kadar birçok avantaj sunulmaya devam edilecek. iyzico, ilk etabına 400 başvuru gelen programa 6 aylık periyotlarla yeni adayları da dahil ederek kadın girişimcilere kapsamlı desteğini sürdürecek.

iYZİCO KADIN GİRİŞİMCİ DESTEK PROGRAMI’NIN 2. BAŞVURU DÖNEMİ BAŞLADI“Kadınların finansal sistemin içinde yer almasına katkı sağlıyoruz”

Girişimcilik ekosistemine özellikle kadın girişimcilere büyük önem verdiklerini belirten iyzico CEO’su Barbaros Özbuğutu Türkiye’de kadınların hesap sahipliği oranının yüzde 54 olduğunu söyledi. Türkiye’de girişimci kadınların yüzde 29’unun banka kredisine erişimde ve yüzde 38’inin erken aşama kamu desteklerine ulaşmada zorluk çektikleri bilgini veren Özbuğutu, bütün bu tabloya karşın, kadınların iş gücüne katılımları ile birlikte gerek toplumsal gerekse ekonomik hayatın refah düzeyinde artış olduğunun da bir gerçek olduğunun altını çizdi. Bu sebeple kadın girişimcilere yeni kaynaklar sağlamak ve oluşturdukları faydaların iyiden iyiye büyümesine destek olmak için partnerleriyle birlikte “iyzico Kadın Girişimci Destek Programı”nı hayata geçirdiklerini anlatan Özbuğutu, “İlk başvuru döneminde aldığımız pozitif geri dönüşlerin ardından 2. dönem için de oldukça heyecanlıyız. Her koşulda üretim yapmak için mücadele eden kadınlara destek vermek, kadın girişimcilerin gücünü iyiden iyiye artırmak için her zaman onların yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

iYZİCO KADIN GİRİŞİMCİ DESTEK PROGRAMI’NIN 2. BAŞVURU DÖNEMİ BAŞLADIiyzico ve iş ortaklarından, kadın girişimcilere özel avantajlar

Program çerçevesinde kadınlar ilk 6 ay 0 komisyon desteğine sahip olurken tanıtım desteği, dijital pazarlama ve online satış alanlarında ücretsiz eğitimler de alabilecek. iyzico iş ortakları Google, Golin, Good4Trust, IdeaSoft, Paraşüt, Mükellef ve Webtures da program dahilindeki kadın girişimcilere özel eğitimler ve indirim imkanları tanıyacak.


0/(0)
23 Aralık 2021 Perşembe
Yorum (0)


Yorum Yazınİçerik hakkında ki düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.


Kategori'ye Ait Diğer Haberler