IPEKYOL “BİN YAPRAK” İLE İLHAM VERİYOR, “YAPARSA ANNEM YAPAR” İLE CESARETLENDİRİYOR

Kategori : Hazır Giyim
Oluşturma Tarihi : 17 Aralık 2020 Perşembe

Kadın hazır giyim sektöründe, şık tasarımlarıyla adını duyurmuş Ayaydın-Miroglio Grubu bünyesindeki Ipekyol, Twist ve Machka markaları, içinde yer aldığı kadın istihdamına yönelik projeleriyle de ön plana çıkıyor.

Kadın hazır giyim sektörünün önemli markalarını bünyesinde bulunduran Ayaydın- Miroglio Grup, yüksek oranda kadın çalışanıyla dikkat çekiyor. Ayrıca geçmiş projeleriyle özellikle kadının iş hayatındaki gücünü teşvik etmeye yönelik girişimlerde bulunan grup, bu yöntemle hem çalışanlarına hem de kadınlara ilham ve cesaret vermeyi hedefliyor.

“BinYaprak İlham Veren Kadınlarımız”, ‘’Yaparsa Annem Yapar’’ve 4 yıldır kesintisiz devam ettiği 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel şık projesi bu çalışmalardan yalnızca birkaç tanesi…

IPEKYOL “BİN YAPRAK” İLE İLHAM VERİYOR, “YAPARSA ANNEM YAPAR” İLE CESARETLENDİRİYOR“BinYaprak İlham Veren Kadınlarımız”

Türkiye’nin dijital kız kardeşlik çemberi olarak bilinen BinYaprak platformunda, çalışma ortamında fırsat eşitliğine önem veren ve istihdam sağlamaya gayret gösteren Ipekyol; ‘’Ben yaparsam sen de yapabilirsin’’ mottosuyla bütün kadınlara ilham vermeyi hedeflediği, “BinYaprak İlham Veren Kadınlarımız” projesini hayata geçirdi.

IPEKYOL “BİN YAPRAK” İLE İLHAM VERİYOR, “YAPARSA ANNEM YAPAR” İLE CESARETLENDİRİYOR

3 kadın çalışanın hayat hikayesi ile yola çıkılan proje, BinYaprak dijital platformunda videolarıyla yer alan Elif Hanım Tunca, Gülşen Tokgöz ve Berrin Akdeniz’in Ipekyol ile iş yaşamına aktif katılımlarının hayatlarına nasıl bir katkıda bulunduğundan bahsederek, çalışmak isteyen ama nereden başlayacağını bilemeyen kadınlara rehberlik etti.

Bu proje, 2016 yılında Ayaydın-Miroglio Grubu’na, Perakende Güneşi Ödüllerinde “En İyi İnsan Kaynakları Uygulamaları” dalında ödül getirdi.

IPEKYOL “BİN YAPRAK” İLE İLHAM VERİYOR, “YAPARSA ANNEM YAPAR” İLE CESARETLENDİRİYOR

‘’Yaparsa Annem Yapar’’

Ayaydın-Miroglio Grubu, toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda da geliştirdiği projesi ‘’Yaparsa Annem Yapar’’  ile kadın istihdamına yönelik projelerine devam etti.

‘’Yaparsa Annem Yapar’’projesi, annelik nedeniyle iş hayatına ara vermiş kadınların geri dönmeleri için çağrıda bulundukları özel bir çalışma olarak gerçekleştirildi. Projeyle birlikte, kadınlara aktif iş hayatının içinde ‘’part-time’’ çalışma fırsatını yaratılırken aynı zamanda ev hayatına ve çocuklarına kaliteli zaman ayırabilmenin sağladığı kolaylık vurgulanmak amaçlandı.

2017 yılında PERYÖN’ün Fark Yaratan İK Projeleri araştırması kapsamında “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği’’ alanında Binyaprak ve Yaparsa Annem Yapar projeleri ödül aldı.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü İçin 4 Yıldır Devam Eden Özel Proje

Ayaydın-Miroglio Grubu, 4 yıldır her sene 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında Ipekyol, Twist ve Machka mağazalarından yapılan alışverişlerden sağlanan cironun bir kısmını Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfı’na bağışlıyor.

Bu bağışın duyurusunu reklam mecralarında yapmak yerine çok şık bir düşünce ile yoluna devam ediyor: 8 Mart tarihinde alışveriş yapmış olan müşterilerine, bir gün sonrasında gönderilen sms ile özel olarak teşekkür etmeyi tercih ediyor.

IPEKYOL “BİN YAPRAK” İLE İLHAM VERİYOR, “YAPARSA ANNEM YAPAR” İLE CESARETLENDİRİYOR

Ipekyol, Twist, Machka Sürdürülebilirliğin önemine vurgu yapıyor…

Sürdürülebilir bir dünya için yapılması gerekenlerin gelinen noktada şirketlerin

başarı kriterlerinin finansal sonuçlarının çok ötesinde olduğu gerçeğine vurgu yapan Ipekyol, Twist, Machka Genel Müdürü Uğur Ayaydın, sektör fark etmeksizin müşteriyle empati yapabilen, onların gerçek ihtiyaçlarına yönelik aksiyonlar alabilen ve bunu finansal sonucunu düşünmeden, sadece müşterinin kalbine dokunacak şekilde yapabilen markaların aslında istediğinden çok daha fazlasını başardığını ifade etti.

Müşterilerin samimiyete dayalı, dünyamıza ve hayata değer katan şeffaf bir iletişim talep ettiğini; satın alma davranışına geçmeden önce ürünün materyalini inceleyerek hareket ettiğini ve doğaya saygılı olmasına özen gösterdiğini dile getiren Uğur Ayaydın sözlerini şöyle tamamladı: “Biz de değişen alışveriş alışkanlıklarına karşı hızlı adapte olmaya gayret gösteriyoruz. Özellikle son zamanlarda yaşanan olağanüstü durumlarda doğal kumaşa olan yönelimin ciddi anlamda ivme kazandığını görüyoruz. Biz de bu aşamada, özellikle sürdürülebilirlik kavramına uyum sağlayan özel kumaşlara yönelmeye başladık ve mevcut koleksiyonlarımızın bunun ilk adımı olduğunu söyleyebilirim. İlerleyen yıllarda bu konuya daha da odaklanarak, doğaya saygılı kumaş içeriklerine daha fazla yer vermeyi planlıyoruz.”

IPEKYOL, TWIST VE MACHKA Hakkında:

Ipekyol, Yalçın Ayaydın’ın önderliğinde 1986 yılında İstanbul’da kuruldu. Kadınların hayatına dokunabilecek, onların anlarına eşlik edecek ve aynı zamanda yüksek modaya ve kaliteye sahip bir koleksiyon seçkisi oluşturmaya odaklanan marka; ofise veya şehrin yoğun koşuşturmasına adapte olabilen, lifestyle ve modern tasarımlardan oluşan bir anlayışa sahip.

Ipekyol’un moda yolculuğuna 1997 yılında, “Sokağın özgür ruhu’’ mottosuyla hareket eden, kuralsız, güncel trendleri takip eden ama kendi yorumunu katmayı seven, kimi zaman rock-chic, kimi zamansa romantik bir marka olan Twist markası eklendi.  Son olarak firma, Türkiye’nin ilk tasarımcı etiketi taşıyan, Ayşe ve Ece Ege’nin tasarım görüşüyle hareket eden, müşterilerine eşsiz kalıplarda, zamansız fakat günümüz moda anlayışına kendi tasarım skalasıyla dönüşebilen bir koleksiyon seçkisi sunduğu Machka markasını 2004 yılında hayata geçirdi.

Yapılan işin her aşamasında kadınların desteğiyle ilerlemeye özen gösteren Ipekyol, Twist ve Machka yönetici sayısıyla Türkiye’ye, bir nebze olsun kadınların çalışma hayatındaki gücünü kanıtlamak istiyor.  Bu nedenle, İstanbul merkez ofisi, Edirne’de bulunan üretim fabrikası ve mağazaları olmak üzere 2.036 olan toplam çalışan sayısının %82’sini kadın çalışanlar oluşturuyor. Yönetici kadrosunda da erkek yönetici sayısı 25 kişiyken bu rakam kadınlarda 31 kişi.


0/(0)
17 Aralık 2020 Perşembe
Yorum (0)


Yorum Yazınİçerik hakkında ki düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.


Kategori'ye Ait Diğer Haberler