KADIN İŞ MAKİNESİ OPERATÖRÜ İSTİHDAMI İÇİN İŞBİRLİĞİ

Kategori : İnşaat & Yapı
Oluşturma Tarihi : 09 Ekim 2022 Pazar

Kaltun Grup şirketlerinden Kaltun Maden ve Borusan Grup şirketlerinden Borusan Cat, toplumsal cinsiyet eşitliğini güçlendirmeye ve kadın çalışan istihdamını artırmaya yönelik bir projeyi hayata geçirdi. Proje, kapsamlı eğitimlerle kadınların donanımlı birer iş makinesi operatörü olmalarını hedefliyor.

Feldspat ile kuvars üretiminde Türkiye’nin öncü kuruluşu Kaltun Maden ve “Daha İyi Bir Dünya İçin Çözüm Üretiriz” şirket amacı ile Türkiye, Azerbaycan, Gürcistan, Kazakistan, Kırgızistan ve Uzak Doğu Rusya olmak üzere 6 ülkede operasyonlarını yürüten Borusan Cat, kadın iş makinesi operatörü istihdamını artırmayı amaçlayan projeyi hayata geçirdi.

Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarında düzenlenen eğitimlerle kadın iş makinesi operatör adayları, sınıfta ve sahada olmak üzere, müfredatında iş sağlığı ve güvenliğinden lastikli yükleyici iş makinesi kullanımına kadar farklı konuları içeren kapsamlı bir eğitim sürecinden geçti. Başarılı adaylar sertifikalarını, Kaltun Maden tesislerinde gerçekleşen törende, Kaltun Maden Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Tuncer ve Borusan Cat İcra Kurulu Başkanı Özgür Günaydın’dan teslim aldı.  Törene Caterpillar Kıdemli Başkan Yardımcısı Frederic Istas ve Lastik Tekerlekli Yükleyici Pazarlama Müdürü Marcio Vieira da katıldı.


5,0/(1)
09 Ekim 2022 Pazar
Yorum (0)


Yorum Yazınİçerik hakkında ki düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.


Kategori'ye Ait Diğer Haberler