ÇEİS’TEN KADINLARIN GÜÇLENDİRİLMESİ İÇİN 45 MİLYON ADIM

Kategori : İnşaat & Yapı
Oluşturma Tarihi : 20 Mart 2023 Pazartesi


Türkiye’nin en büyük işveren sendikalarından ÇEİS, üye şirketlerindeki çalışanların katılımıyla Help Steps uygulamasında başlatılan “Gönüllü Adımlar” projesi ile toplamda 45 milyon adıma ulaştı. Projenin geliri, kadınların yaşamlarını iyileştirme çabalarına ve yerel kalkınmadaki liderliklerini güçlendirmelerine destek olan Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı’na (KEDV) bağışlandı.

Türkiye’nin en köklü işveren sendikalarından Çimento Endüstrisi İşverenleri Sendikası (ÇEİS), 2021 yılında, Help Steps uygulaması iş birliğinde kadının toplumsal ve ekonomik hayattaki yerinin güçlendirilmesine destek olmak amacıyla başlattığı #BenimleGelecek projesi kapsamında Gönüllü Adımlar projesini hayata geçirmişti. Türkiye çapında birçok ilde faaliyet gösteren çimento sektörü üyelerinin çalışanlarının katılımıyla başlayan ve 8 Mart Dünya Kadınlar Günü itibariyle tamamlanan projede çimento endüstrisi çalışanlarının gün içinde attıkları adımlar bağışa dönüştürüldü. İlgili dönemde tüm çalışanların attığı her adım, kadınların yaşamlarını iyileştirme çabalarına ve yerel kalkınmadaki liderliklerini güçlendirmelerine destek olan Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı’na bağışlandı.

1678179183_YasemiAcik_FotografProje ile ilgili yaptığı açıklamaya deprem felaketine ve yaraları birlikte sarmanın önemi de vurgu yaparak başlayan ÇEİS Yönetim Kurulu Üyesi Yasemin Açık, Gönüllü Adımlar projesiyle bir nebze olsun attıkları adımlarla kadınların yanında olduklarını göstermek ve kadının isterse her şeyi başarabileceğine inanmalarını istediklerini ifade etti. Bu kampanya ile kadınların yaşamlarını, ailelerini, toplumu geliştirme ve dönüştürmeleri için güçlendirilmeleri inancıyla onlarla ortak anlayış içinde çalışan Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı’na bağışlanmasını çok kıymetli bulduğunu belirten Açık, ÇEİS olarak başlatmış oldukları #BenimleGelecek projesi ile çimento sektöründe yer alan çalışma arkadaşlarını destekleyerek onlara yol göstermek, onların varlığını önemsediklerini ve emeklerinin kendileri için çok değerli olduğunu vurgulamak adına var güçleriyle çalıştıklarını dile getirdi. Anne Çocuk Eğitim Vakfı’nın (AÇEV) girişimi Eşitliğe Değer ile başlattığımız “Eşitliğin Farkındayım” eğitimlerini sektör çalışanlarına ulaştırmaya devam etiklerini de aktaran Açık, saha çalışanları için de yeni projeler üzerinde çalıştıklarının bilgisini verdi.

Yasemin Açık; “Help Steps iş birliğinde başlattığımız Gönüllü Adımlar kampanyasıyla 45 milyon adım atarak Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı’na bağışta bulunmanın gururunu yaşıyoruz. Herkesin yüksek sesle “Benimle Gelecek” diyebilmesini destekleyebilmek, kadının sektör fark etmeden her alanda başarılı olabileceğini vurgulamak için çalışmaya devam edeceğiz” diyerek sözlerine son verdi.5,0/(1)
20 Mart 2023 Pazartesi
Yorum (0)


Yorum Yazınİçerik hakkında ki düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.


Kategori'ye Ait Diğer Haberler