QUA GRANITE İŞE ALIM SÜREÇLERİNDE KADIN İSTİHDAMINI ÖNCELİYOR

Kategori : İnşaat & Yapı
Oluşturma Tarihi : 25 Mayıs 2022 Çarşamba

Kurulduğu günden itibaren kadın istihdamı ve eşitlik ilkesine önem ve öncelik veren Qua Granite, kadınlara hem ofiste hem de üretim sahasının her noktasında çalışma imkânı sunuyor. Toplumsal cinsiyet eşitliği konusundaki hassasiyeti ve gerek işe alım süreçlerindeki gerekse şirket içi tüm çalışmalarında fırsat eşitliği ilkesi ile de hem topluma hem de sektörüne örnek olmaya devam ediyor.

Toplumsal cinsiyet eşitsizliğini ortadan kaldırmayı şirket prensipleri arasında konumlandıran, hemen her noktada kadın erkek eşitliği ilkesini benimsemiş özel markalardan biri olan QUA Granite, kadınlara fırsat eşitliği ilkesiyle yaklaşıyor. Sektöründe, üretim aşamasında en çok kadın istihdamı sağladıklarını açıklayan QUA Granite İnsan Kaynakları Müdür Yardımcısı Şehnaz Evkuran toplumsal kalkınma ve refahın sağlanmasında kadınların iş hayatındaki yeri ve önemini de vurgulayan bir açıklamada bulundu.

QUA GRANITE İŞE ALIM SÜREÇLERİNDE KADIN İSTİHDAMINI ÖNCELİYOR

Kadınların çalışma hayatına dahil edilmesini oldukça önemsediklerini ve adımlarını bu doğrultuda atmaya gayret gösterdiklerini aktaran Evkuran, 2016 yılından bu yana, şirketlerindeki toplam kadın istihdam sayısını arttırmayı hedef edindiklerini ifade etti. Birçok toplumda kadınların iş hayatındaki yerinin erkeklerin gerisinde kaldığının bilindiğine vurgu yapan Evkuran, şirket olarak öncelikle bu eşitsizliğin giderilmesi yönünde adımlar attıklarını dile getirdi. Kadınları iş hayatına da entegre edebilmenin önemli bir İK politikası olduğunu belirten Evkuran, işgücünü kadınlardan bağımsız olarak değerlendirmenin mümkün olmadığını ve kadınların çalışma hayatının her alanında var olmasının önce ülkeye ardından da QUA Granite ailesine oldukça güç katacağını söyledi.

Evkuran, “Gelişmişliğin olmazsa olmazı olarak gördüğümüz kadın istihdamı hususunun bilincinde olarak kadınların çalışma hayatının her alanında var olması politikamızı arttırarak sürdürmeye devam edeceğimizi belirtmekten memnuniyet duyuyoruz” diyerek sözlerine son verdi.


5,0/(1)
25 Mayıs 2022 Çarşamba
Yorum (0)


Yorum Yazınİçerik hakkında ki düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.


Kategori'ye Ait Diğer Haberler