“BİLİM KADINLARI İÇİN” PROGRAMINA BAŞVURULAR SÜRÜYOR

Kategori : Kimya
Oluşturma Tarihi : 09 Şubat 2022 Çarşamba

L’Oréal Türkiye’nin bilim alanında kadın araştırmacıları desteklemek, genç ve yetenekli bilim kadınlarının tanınmalarını sağlamak amacıyla UNESCO Türkiye Milli Komisyonu iş birliğiyle yürüttüğü “Bilim Kadınları İçin” programı, Türkiye’deki 20. yılında da devam ediyor.

“BİLİM KADINLARI İÇİN” PROGRAMINA BAŞVURULAR SÜRÜYOR1998 yılından beri tüm dünyada yetenekli bilim kadınlarına ilham vermek için L’Oréal Grup ve UNESCO iş birliğiyle düzenlenen“Bilim Kadınları İçin” programı, bilim alanında kadın araştırmacıları desteklemeyi, mükemmelliği ödüllendirmeyi, genç ve yetenekli bilim kadınlarının tanınmalarını sağlamayı hedefliyor.

4 bilim kadınına, L’Oréal Türkiye’den destek

Dünyada 24, Türkiye’de 20. yılına giren “Bilim Kadınları İçin” programında “Yaşam ve Çevre Bilimlerive “Fiziki Bilimlerolmak üzere iki kategori bulunuyor. Son başvuru tarihi 15 Nisan 2022 olan “Bilim Kadınları İçin” programına, Türkiye’den genç bilim kadınları başvurularıyla katılabilecek. Bilimi ve bilim kadınlarını desteklemeyi amaçlayan program için başvurular, bağımsız UNESCO jürisi tarafından değerlendiriliyor. Jüri tarafından belirlenen, ilham verici çalışmalarıyla bilime yön veren genç ve yetenekli Türk bilim kadınlarının her birine, L’Oréal Türkiye tarafından bilimsel araştırmalarında kullanmak üzere 120.000 TL proje desteği veriliyor.

“BİLİM KADINLARI İÇİN” PROGRAMINA BAŞVURULAR SÜRÜYORBugüne kadar 112 genç Türk bilim kadını ödüllendirildi!

“Bilim Kadınları İçin” programı, her yıl 250’den fazla genç ve yetenekli bilim kadınını destekliyor. 5 kıtadan seçkin kadın araştırmacılar, program sayesinde aldıkları destekle bilimsel kariyerlerini sürdürüyor ve dünyayı değiştirmeye yardımcı olacak keşifler yapıyor. Program kapsamında, bugüne kadar 112 genç Türk bilim kadını projeleriyle ödüle layık görüldü.

“Bilim Kadınları İçin” başvuruları www.forwomeninscience.comadresinden online olarak gerçekleştiriliyor. Başvuru koşulları hakkında detaylı bilgiye UNESCO Türkiye Milli Komisyonu web sitesinden (http://www.unesco.org.tr) ulaşılabilir.


0/(0)
09 Şubat 2022 Çarşamba
Yorum (0)


Yorum Yazınİçerik hakkında ki düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.


Kategori'ye Ait Diğer Haberler