SEÇ MARKET, KADIN GİRİŞİMCİLERE “GÜCÜNLE GÜLÜMSE” DEDİ

Kategori : Perakende
Oluşturma Tarihi : 10 Haziran 2023 Cumartesi


Seç Market’in kadın girişimcileri desteklemek amacıyla başlattığı “Gücünle Gülümse” projesinin ilk etabı, Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi (BÜYEM) iş birliğiyle düzenlenen “Girişimcilik ve Perakende Yönetimi Eğitim Programı” ile başlıyor.

İş ortaklığı sistemiyle mahalle esnafına destek veren, girişimciliği destekleyen ve kadın iş ortaklarının sayısını daha da artırmayı hedefleyen Seç Market; kadın girişimcilere özel destek programını başlatıyor. Gücünle Gülümse” adı verilen proje kapsamında ilk olarak Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi (BÜYEM) iş birliğiyle “Girişimcilik ve Perakende Yönetimi Eğitim Programı” düzenlenecek. Online olarak gerçekleşecek ve toplam 24 saat sürecek program bünyesinde, kadın girişimci adaylarına girişimcilik ve perakende sektörüyle ilgili eğitimler verilecek.

Proje, kadınların iş hayatında ve toplumun her alanında güçlenmesi adına global ölçekte örnek çalışmalara imza atan Yıldız Holding Kadın Platformu’nun hedeflerine de olumlu katkı sağlayacak. 

Başvuru için ön şart aranmıyor

kapakHerhangi bir ön şart bulunmayan program için başvurular değerlendirildikten sonra uygun görülen 50 kadın girişimci adayı eğitime kabul edilecek. Toplamda 24 saat sürecek 8 günlük eğitimi tamamlayan katılımcılar sertifika almaya da hak kazanacak. “Girişimcilik ve İlişki Yönetimi”, “Perakende Yönetimi” ve “Seç Market Modeli ile Gücünle Gülümse başlıklı 3 modülden oluşan eğitim programı kapsamında; girişimciliğin öneminden iletişim ve ilişki yönetimine, perakendede ürün yönetiminden dijital dönüşüme, finansal farkındalıktan mağazacılık ve Seç Market iş modeline kadar perakende sektöründe girişimciliğe ilişkin çeşitli eğitimler gerçekleştirilecek. Girişimcilik programıyla ilgili 7 Haziran’da başlayacak başvurular 21 Haziran 2023 tarihine kadar devam edecek. Başvurular www.secmarket.com.tr adresinden online olarak yapılabilecek.

“Kadın girişimcilerin sayısının artması için çalışıyoruz”

Türkiye’nin franchising modeliyle faaliyet gösteren en büyük gıda perakende markalarından biri olarak fırsat eşitliği alanındaki çalışmaların kendileri için çok değerli olduğuna vurgu yapan Seç Market Genel Müdürü Altan Sekmen, başlatılan projenin kadın girişimciliğini destekleyeceğinin de altını çizdi. İş ortaklarının çoğunluğunu aile işletmelerinin oluşturduğu ve bunun da yaklaşık yüzde 10'unun kadın girişimcilerden oluştuğunu aktaran Sekmen, önümüzdeki dönemde Seç tabelası altında kendi mağazasının sahibi olan kadın iş ortaklarının sayısını artırmayı hedeflediklerini dile getirdi. Sekmen son olarak, ilk adımı BÜYEM iş birliğiyle gerçekleşecek eğitimle atacakları “Gücünle Gülümse” projesi ile kadınlar için iş hayatında fırsat eşitliği sağlanması ve kadın girişimcilerin desteklenmesine yönelik çalışmalarının  da devam edeceğini ifade etti.

“Eşitlik ve kapsayıcılık üzerine kurulmuş bir kurum kültürü yaratmaya çalışıyoruz”

Konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Gücünle Gülümse” projesinin Türkiye’de kadın girişimciliğini teşvik etmek adına değerli bir rol model oluşturduğunu ifade eden Yıldız Holding Kadın Platformu Elçisi Begüm Mutuş, Yıldız Holding ve şirketlerinde fırsat eşitliği konusundaki duruşu sadece söylem değil tüm eylemleriyle de yansıtmak için çalıştıklarını vurguladı. Eşitlik ve kapsayıcılık üzerine kurulu bir kurum kültürünün inşasına katkıda bulunarak kadınların önündeki engelleri kaldırmayı amaçladıklarına da değinen Mutuş, “UN Women ile imzaladığımız mutabakat çerçevesinde gerek ülkemizde gerekse de global alanda kadın girişimciliğini ve değer zincirini desteklemeyi hedefliyoruz. Seç Marketler’in Gücünle Gülümse projesi, fırsat eşitliği alanında ortaya koyduğumuz vizyona ve girişimci kadınlara somut katkı sağlayacak” şeklinde konuşarak sözlerini tamamladı.


5,0/(1)
10 Haziran 2023 Cumartesi
Yorum (0)


Yorum Yazınİçerik hakkında ki düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.


Kategori'ye Ait Diğer Haberler