SABANCI VAKFI 2022'DE 100 BİN TL İLE 300 BİN TL ARASINDA HİBE DESTEĞİ VERECEK

Kategori : Vakıf Dernek
Oluşturma Tarihi : 06 Ocak 2022 Perşembe

Sabancı Vakfı, 15 yıldır sivil toplumun güçlenmesi ve toplumsal gelişmeye katkıda bulunma hedefiyle sürdürdüğü Hibe Programı’na 2022 yılında da devam ediyor. Fırsat eşitliği temelinde kapsamlandırılan bu program sayesinde 15 yılda 183 projeye 32 milyon TL hibe desteği veren Sabancı Vakfı, bu yıl da toplamda 2 milyon TL destek verecek.

Sabancı Vakfı’nın kadın, genç ve engelli bireylerin eşit fırsatlara sahip olmaları ve topluma aktif katılımı sağlayabilmeleri hedefiyle sürdürdüğü 2022 Hibe Programı başvuruları açıldı. Sivil toplum kuruluşlarının eğitim ana başlığı altında gerçekleştireceği projelerin destekleneceği Hibe Programı için online başvurular 3 Ocak-9 Şubat 2022 tarihleri arasında yapılacak.

Sabancı Vakfı, Hibe Programı’na başvuru yapacak kurumların, nitelikli eğitime eşit erişim, kız çocuklarının eğitime devamı, erken yaşta ve zorla evliliklerle mücadele, haklara dair farkındalık ve güçlenme, bağımsız yaşam ve erişilebilirlik, iklim değişikliği ile mücadele gibi alt temalardan en az birine değinen projelerini bekliyor.

SABANCI VAKFI 2022’DE 100 BİN TL İLE 300 BİN TL ARASINDA HİBE DESTEĞİ VERECEKVakıf olarak yarım asra yaklaşan tarihinde toplumsal gelişme için çalıştıklarını vurgulayan Sabancı Vakfı Genel Müdürü Nevgül Bilsel Safkan, bu hedefin gerçekleşmesi için de sivil toplumun desteklenmesi gerektiğine gönülden inandıklarını dile getirdi. 15 yıldır, Türkiye’de sivil topluma kesintisiz hibe desteği veren tek vakıf olmalarından dolayı büyük bir gurur duyduklarını da belirten Bilsel Safkan, çalışmaları doğrultusunda da bugüne kadar 183 projeye 32 milyon TL destek verdiklerini ve Türkiye’nin 76 ilinde yüz binlerce insana ulaştıklarını ifade etti. Hibe desteğinin yanı sıra; ihtiyaç duydukları alanlarda kapasitelerini güçlendirebilmeleri için uzmanlık desteği sağlamaktan, iletişim ve görünürlük faaliyetlerine kadar birçok alanda program dahilindeki kişilerin yanlarında olduklarının altını çizen Bilsel Safkan, “Ne mutlu ki bu yıl da yeni yol arkadaşlarımızla toplum için var gücüyle, gönülden çalışan insanların varlığına dair inancımızı güçlendirmeye ve iz bırakan hikayelerimize yenilerini eklemeye devam edeceğiz” dedi.

Projelere, toplamda 2 milyon TL destek verilecek

Sabancı Vakfı 2022 yılı Hibe Programı’na başvuracak projelere 100 bin TL ile 300 bin TL arasında hibe desteği sağlanacak ve toplam 2 milyon TL destek verilecek. Desteklenecek projelerin en erken 18 Temmuz 2022’de başlaması ve en geç 21 Temmuz 2023’te tarihinde sona ermesi ve temel faaliyetlerinin Türkiye sınırları içerisinde gerçekleştirilmesi gerekiyor. Başvuru yapacak sivil toplum kuruluşlarının en az bir ortak ile başvurmaları bekleniyor.


0/(0)
06 Ocak 2022 Perşembe
Yorum (0)


Yorum Yazınİçerik hakkında ki düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.


Kategori'ye Ait Diğer Haberler