BEYMEN VE TOG’DAN İLHAM VEREN PODCAST SERİSİ

Kategori : Hazır Giyim
Oluşturma Tarihi : 19 Mart 2022 Cumartesi

2021 yılında, Beymen ve Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) işbirliğinde, genç kadınlara, yaşamlarına ve kariyerlerine yön çizerken her şeyin hayal etmekle başladığını hatırlatmak, hayallerinin peşinden gitmeleri için cesaret vermek amacıyla hayata geçirilen “Hayallerim Kadar Güçlüyüm” projesi bu yıl da ilham vermeye devam ediyor. Projenin ikinci etabı için gazeteci Elif Ergu moderatörlüğünde bir podcast serisi hazırlandı.

Mart ayı boyunca, bilimden spora, iş hayatından sanata başarıları ile alanlarında fark yaratmış kadınların ilham veren hikayelerini anlatacakları “Hayallerim Kadar GüçlüyümPodcast Serisi”ne ilk olarak 8 Mart Salı günü Beymen Group Kurumsal İletişim Direktörü Sevil Wittmann ve Toplum Gönüllüleri Vakfı Genel Müdürü Ayşe Kırımlı konuk oldu. Spotify, Apple Podcast ve Google Podcast’teki BEYMEN X TOG kanalındaHayallerim Kadar Güçlüyümadıyla yayınlanan seride ayrıca milli tenisçi İpek Soylu, Biolive Biyolojik ve Kimyasal Teknolojileri Kurucusu ve CEO’su Duygu Yılmaz, heykeltraş Ebru Döşekçi de ilham veren hikayelerini Mart ayı boyunca dinleyenlerle paylaşacak.

Beymen, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da projeye gönüllü destek veren başarılı kadınlar adına, TOG’un genç kadınların hayatın her alanında daha aktif ve güçlü olması için gerçekleştirilen toplumsal cinsiyet eşitliği eğitimlerini bağış ve projeler ile destekliyor.

Beymen Group üst yönetim kadın çalışan oranı %49

BEYMEN VE TOG’DAN İLHAM VEREN PODCAST SERİSİ

Beymen Group’ta yönetimden tasarıma, inovasyondan pazarlamaya kadar her alanda kadın bakış açısı ve dokunuşu öne çıktığını belirten Beymen Group CEO’su Elif Çapçı, kadınların düşünce gücü, fikirleri ve hayallerini kattıkları her işin grup çatısı altında hayat bulduğunu dile getirdi. Kadın çalışan oranlarının üst yönetimde %49, tüm çalışanlar arasında ise %44 olduğunu aktaran Çapçı, değişim ve hızın arttığı bu dönemde eşitlikçi yaklaşımı benimseyerek ülkemizdeki kadın potansiyelini gördüklerini ve her zaman önceliklendirdiklerini ifade etti. Eşitlik anlayışıyla kadın çalışanlarının iş hayatında daha aktif yer almasını desteklemeye devam edeceklerinin altını çizen Çapçı, bu amaçla Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) iş birliğiyle geçen yıl hayata geçirdikleri, kadınlara hayallerine inanarak cesaretle hareket ettiklerinde, her şeyi başarma gücünün içlerinde saklı olduğunu göstermeyi hedefleyen Hayallerim Kadar Güçlüyüm projesinin bu yıl da podcast serisi olarak devam ettiğini kaydetti. Projeye gönüllü destek veren, alanlarında fark yaratmış kadınların özgüvenleri, başarıları ve cesaretleri ile gençlere ilham vereceğine ve rol model olacağına inandıklarını da sözlerine ekledi.

20 yıldır gençleri güçlendirmek ve  daha eşit fırsatlara sahip olabilmeleri için çalıştıklarını belirtenToplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) Genel Müdürü Ayşe Kırımlı, yakın zamanda yaptıkları bir araştırmaya göre; gençlerin ekonomik hayata katılımının Avrupa’ya göre daha az, kadınların ise bu konuda da daha dezavantajlı olduğunun ortaya çıktığı bilgisini verdi.

Kırımlı: “Örneğin, Türkiye’de gerçekleştirdiğimiz Gençlik Katılım Endeksi araştırmasının sonucunda yayınladığımız Gençlerin Politik, Sosyal ve Ekonomik Katılımı İzleme Raporu’na göre Türkiye’de NEET (Ne istihdamda, ne eğitim/öğretimde) genç erkeklerin oranı %21 iken, NEET genç kadınların oranı %43. Tam da bu sebeplerden toplumsal cinsiyet eşitsizliklerinin giderilerek kadınların hayatın her alanında daha aktif rol alması gerektiğine inanıyoruz. Bu amaçla 2011 yılında başlattığımız Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Programı kapsamında hem gençlere hem de yetişkinlere; flört şiddeti, toplumsal cinsiyet eşitsizliği, toplumsal cinsiyete dayalı şiddet ve ataerkillikle mücadele gibi pek çok konuda eğitimler vererek farkındalık yaratmaya çalışıyor, mentorluk programlarımız ile sosyal ve ekonomik hayata daha hazırlıklı başlamaları için destek oluyoruz. Gençlere daha fazla destek olma fırsatı yakaladığımız ve kadınların potansiyellerinin farkına vararak hayallerini gerçekleştirebilmeleri için ilham vermeyi amaçladığımız böyle değerli bir projenin paydaşı olmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.


0/(0)
19 Mart 2022 Cumartesi
Yorum (0)


Yorum Yazınİçerik hakkında ki düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.


Kategori'ye Ait Diğer Haberler